Про це 24 Каналу заявив політолог Микола Давидюк. Він додав, що Україна вже зробила попередження Китаю, заблокувавши діяльність Xiaomi, та може масштабувати це рішення на увесь світ.

Дивіться також Війна артилерії: як мільйон снарядів змінить ситуацію на фронті й коли настане переломний момент

Китай може поринути у бідність

За його словами, входження Китаю у війну може повернути країну до стану держав – представників третього світу, з якого так важко і довго Китай вибирався. Торговельна блокада збоку країн Заходу перетворить Китай в одну з найбідніших держав світу.

"Росія, як друг, який завжди втягує у проблеми. Якщо вони підуть на зближення з Росією, то можуть опинитись у зоні супербідності, у минулому столітті, де вони й близько не були на тих економічних, геополітичних і міжнародних позиціях, на яких є зараз", – наголосив Давидюк.

Микола Давидюк про ймовірну передачу Китаєм зброї Росії: дивитись відео

Україна зіграла на випередження

Політолог пояснив рішення НАЗК внести компанію Xiaomi до переліку міжнародних спонсорів війни. Ця компанія допомагала Росії обходити західні санкції. Дії України можуть створити ефект доміно, коли інші країни також почнуть блокувати китайські компанії. Це може призвести до початку економічної світової війни, коли товари країни-спонсора тероризму будуть кенселити і почнеться "велика китайська блокада".

"Якщо Росія терорист, то Китай – країна, яка це підтримує. Україна продемонструвала, що налаштована дуже серйозно – якщо Китай відмовиться від допомоги Росії, то блокади не буде, якщо ж ні – вашу електроніку почнуть блокувати на світових ринках. Китаю давали право забезпечувати товарами увесь світ. Якщо гроші за ці товари йшли на тероризм, то це право може бути забране", – підкреслив Давидюк.

Що відомо про плани постачання Росії зброї Китаєм

  • Американські ЗМІ, аналізуючи витік "секретних документів" Пентагону, вважають, що китайська влада схвалила передачу Росії зброї nf планувала замаскувати військову техніку під цивільні предмети.
  • Міністр закордонних справ Китаю Цинь Ган відреагував на публікації ЗМІ та повідомив, що країна не буде продавати зброю жодній зі сторін російсько-української війни.
  • 13 квітня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло китайську компанію Xiaomi Corporation до списку міжнародних спонсорів війни. У китайській компанії відкинули звинувачення і заявили начебто не підтримують жодних військових дій.