В уряді Італії почались суперечки через декрет на постачання зброї України. Тож терміново потрібно прийняти новий.

До теми "Це стало шоком": Джонсон гостро розкритикував 3 країни ЄС

Що трапилось

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну адміністрація колишнього прем'єр-міністра Маріо Драгі запровадила заходи, які дозволили відправляти зброю в Київ без дозволу парламенту на кожну поставку.

Термін дії цієї угоди спливає наприкінці року, і коаліція, що підтримує прем'єр-міністра Джорджію Мелоні, спочатку намагалася продовжити її до 31 грудня 2023 року, внісши поправки в урядовий декрет, який наразі проходить через парламент. Але головна опозиційна група, лівоцентристська Демократична партія, поскаржилася, що цей декрет не має прямого стосунку до України й звинуватила уряд у порушенні парламентських правил.

У відповідь міністр зі зв'язків із парламентом Лука Чіріані заявив, що уряд розгляне можливість проведення цього заходу окремим декретом, забезпечивши при цьому його якнайшвидше затвердження.

Раніше Італія пообіцяла надавати Україні зброю у 2023 році

  • Трохи більше ніж тиждень тому міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що Міністерство оборони незабаром запропонує продовжити дію декрету, за яким Італія надає зброю Україні, на весь наступний рік.
  • Він наголосив, що Італія й надалі надаватиме Україні зброю "в той час і тими способами, які узгодять з атлантичними союзниками й з Києвом".
  • Сам Крозетто є членом партії "Брати Італії" – правої партії нової прем'єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, яка є рішучою прихильницею України. Проте на додачу в італійському уряді є кілька партій, які мають тісні зв'язки з Росією.