Хіба можна весною не говорити про поцілунки?! Саме цю пору вважають найромантичнішою, а що може бути романтичнішим за поцілунок? Цікаво, але ніхто достеменно не може сказати, коли точно люди почали цілуватися. Відомо тільки, що приблизно три тисячі років до н.е. саме за допомогою поцілунків люди поклонялися богам. Минули тисячоліття і поцілунок став для людини формою спілкування. Ще у Древньому Римі в знак вітання цілували не тільки друзів і членів родини,а також торговців і просто перехожих. Натомість у Єгипті про поцілунки у той час взагалі не знали. Подейкують, що навіть Клеопатра, яка відома своїми любовними походеньками, жодного разу не цілувалася з чоловіком. В середні віки в Італії чоловік, котрий поцілував дівчину на людях, повинен був обов'язково з нею одружитися. Під час великої пошесті чуми в Лондоні в 1665 р. була накладена заборона на популярний тоді в суспільстві привітальний поцілунок.
Якщо зібрались у подорож світом, то ця інформація буде для Вас корисною. До прикладу, у Японії вважається непристойним цілуватися «на людях». Саме тому у японських фільмах так мало сцен з поцілунками. У кількох штатах Америки узагалі можна потрапити за грати через поцілунок. Зокрема, у штаті Індіана діє закон, який забороняє «чоловікові з вусами цілувати людську істоту». У штаті Коннектикут в неділю заборонено цілувати дружину. А в містечку Седар Рапіді, штат Айова, не можна цілувати незнайому дівчину – Вас заберуть до поліцейського відділку.
Цікаві факти про поцілунок:
1. Справжній пристрасний поцілунок викликає в мозку ті ж хімічні реакції, що стрибки з парашутом і стрілянина з пістолета.
2. Примітка для чоловіків: опитування показало, що ті, хто перед виходом на роботу цілують свою дружину, заробляють більше грошей.
3. За все своє життя людина в середньому витрачає на поцілунки 2 тижні.
4. Перед тим, як вийти заміж, жінка цілує 7-9 чоловіків (хоча тут, як у кого).
5. Частина жінок стверджує, що досягає оргазму від поцілунків. Це притаманно приблизно 1-2% представниць слабкої статі.
6. Трохи про сумне: через поцілунок ми обмінюємося 250 бактеріями (до того ж можна підхопити герпес чи гепатит).
7. Американські вчені дослідили, що поцілунок впливає на 29 м'язів людини і шиї, тим самим уповільнюючи появу зморшок. Хто часто цілується, той рідше страждає від хвороб шлунку і жовчного міхура. Окрім того, поцілунок заспокоює болі, оскільки стимулює виділення гормону ендорфіну, оберігає від стресу.
8. Ескімоси не цілують один одного в рот, вони труться носами ))).
9. Існує безліч варіантів поцілунку. В найдревнішій книзі про любов «Камасутрі» їх ділять на кілька видів. Простий поцілунок губами називають «нимта». Поцілунки із застосуванням пальців - «авагакумнбана». Поцілунок з язиком називають – «самаяна». Існують також поцілунки гри – «юдха». В залежності від партнера і ситуації ми цілуємось по-різному, та все ж найпопулярнішим у наш час є «французький поцілунок». У Франції цей поцілунок називається «поцілунком душ», бо тільки з його допомогою можна зрозуміти чи підходить Вам ця людина.
10. Поцілунки у кіно: першопрохідцями вважають Мей Ірвін і Джона С. Рає. Саме вони у 1900 році вперше поцілувалися назагал у стрічці Томаса Едісона «Поцілунок». Це був 30-секундний фільм. Найдовшим поцілунком у кіно відзначились Реджис Тумі та Джейн Ваймен, які не могли «відлипнути» одне від одного упродовж 185 секунд. 4% тривалості усього фільму «You're іn the Army Now» займають поцілунки. А от найбільше цілувалися актори у стрічці «Дон Жуан» (1926р). Там нарахували 191 поцілунок.
11. І на завершення: вчені переконують, що люди, котрі багато цілуються, живуть на 5 років довше. Перевіримо?!