Саме через термінове повернення до Італії Мелоні перенесла підсумкову пресконференцію, після якої одразу вирушить, аби "уважно стежити за надзвичайною ситуацією" в Емілії-Романьї.

Дивіться також Італію накрила потужна повінь, яка може посилитись: є загиблі, людей евакуюють

Раніше прем'єрка Італії розповіла іншим лідерам G7 про ситуацію в країні. У твітері вона подякувала за "солідарність з Італією та людьми, що постраждали від повені".

Я хотіла б подякувати лідерам G7 та партнерам з кількох країн, які в ці години висловлюють слова солідарності з Італією та людьми, що постраждали від повені. Ваша близькість є відчутним знаком нашої згуртованості у ці важкі часи. Дякую вам,
– наголосила вона.

Наслідки повені в Італії / Фото The Guardian

Потужні повені накрили Італію

Руйнівні повені накрили регіон Емілія-Романья, що призвело до численних жертв і залишили тисячі людей без даху над головою. Відомо, що повінь виникла через сильні дощі, які почали падати після багатомісячної посухи, яка висушила землю, зменшивши її здатність поглинати воду.

У регіоні Емілія-Романья випала половина середньорічної норми опадів всього за 36 годин. Річки вийшли з берегів, а тисячі гектарів сільськогосподарських угідь опинилися під водою. Станом на вечір 18 травня приблизно 20 000 людей залишилися без даху над головою, а 13 осіб вважаються загиблими.

До чого тут глобальне потепління

Наразі ще зарано говорити про те, наскільки повені були спричинені глобальним потеплінням і якою мірою вони погіршилися чи посилилися.

Але по всій Європі зі збільшенням концентрації вуглекислого газу в атмосфері посилюються екстремальні погодні умови – кілька років поспіль від посухи страждають фермери в Іспанії і на Півдні Франції, а минулого року по всьому континенту спостерігалася безпрецедентна спека. Експерти кажуть, що географія Італії робить її особливо вразливою до кліматичних катастроф.