Зникло озеро Криве: що відомо

Розташовувалось озеро у присілку Кривець – це околиці Верховини. Наповнено воно було чистою та холодною водою, і навколо якого ряснів мальовничий ліс. Про це у фейсбуці написала активістка Яніна Лучейко.

Важливо Жахливі паводки на заході: Шмигаль і Аваков вилетіли на Прикарпаття

За її словами, загалом тут сталося 3 зсуви. Один із них повністю перегородив дорогу в присілок і підійшов до неї впритул. Таким чином, тут машиною нереально проїхати, лише верхи. Але внизу – дуже стрімка прірва. Крім того, зсув пройшов недалеко від житлової хати. У результаті місцеві жителі залишилися відрізаними та зникло тутешнє карпатське озеро Криве.

Ще два зсуви сталися навколо самого озера. Як наслідок, природню дамбу знесло та все понесло у річку Чорний Черемош. Активістка додає, що вода забрала з берегів карпатських річок все сміття. Таким чином, Черемош і його притоки начисто змили все, що люди так довго накопичували.

Цікавий факт

Озеро Криве утворилося в 2008 році так само під час повені. Тоді стався гірський обвал північно-західної частини гори Магурка – з гір попадали каміння, дерева та ґрунт. У результаті зсув перекрив гірський потік Кривець. І це дало життя новій природній локації.

Розміри озера:

  • довжина (від початку до греблі) – 370 метрів;
  • ширина (у найширшому місці) – 50 метрів;
  • глибина (у найглибшому місці) – 10 метрів;
  • ширина греблі – 70 метрів.

Зауважимо, що це озеро було популярним серед українських туристів. Тепер вони втратили нагоду відвідати таке мальовниче місце.

Озеро Криве зникло? Як так? Стихія утворює і забирає... Так шкода... Пригадую, останні наші недільні мандри, воно було особливе, смарагдове,
– так прокоментувала допис Яніни Лучейко мандрівниця Людмила Максімова.

Зверніть увагу Затоплені цілі міста: відео повені на Прикарпатті з висоти пташиного польоту

Таким колись було озеро Криве в Карпатах (Фото Василя Дячука)

Негода на Прикарпатті: головне

  • Стихія прокотилася Івано-Франківщиною 22 та 23 червня.
  • У результаті річки повиходили з берегів, а дороги завалило гірськими породами. Крім того, траси розмило водою та в деяких районах сталися зсуви ґрунту.
  • Загалом унаслідок негоди підтопило 165 населених пунктів на території 15 адміністративних районів.
  • Наразі на Прикарпатті відбувається евакуація населення. За словами очільника МВС Арсена Авакова, з регіону вже евакуйовано майже 800 осіб.
  • Також тут запроваджено надзвичайні заходи безпеки.
  • На жаль, жертвами стихії стали троє людей: двоє загинули, а одну особу вважають зниклою безвісти.