Фахівці рекомендують ставити кондиціонери, втім ці прилади, кажуть спеціалісти, мають свої недоліки.
Олександр Назаренко (головний лікар клініки імунології та алергології): “Всі кондиціонери мають фільтри, і в цих фільтрах дуже часто накопичуються грибки, і вони там себе прекрасно почувають, там розвиваються, розмножуються. При роботі кондиціонера ці спори летять в повітря, дуже часто викликають алергію, ще частіше алергічні захворювання: круглорічний риніт алергічний, який може потім призвести до бронхіальної астми”.
Тож спеціалісти зауважують - неякісний кондиціонер влаштовуватиме в приміщенні протяги і переганятиме пил по колу, замість того, аби очищувати повітря. Крім того його фільтр обов’язково треба чистити кожні два тижні.
Максим Філіпов (директор кліматичної компанії): “Кондиціонер не шкідливий, єдна його шкода в тому, що він сушить повітря, коли працює. Тому бажано ставити в приміщенні зволожувач повітря, який буде зволожувати повітря. Ось це єдина проблема. Ну і проблема, коли його не чистити, то там можуть розмножитися мікроби. А так, то він абсолютно нешкідливий, є ще такий момент, що головне не сидіти під кондиціонером, щоб він не дув на голову”.
Ще одна проблема - неправильне використання температурних режимів. Через це часто страждають офісні працівники. Адже, кажуть лікарі, перепад між температурою на вулиці і в приміщенні призводить до застудних захворювань. Та на застереження зважають не всі.
Олександр Велигоцький (офісний працівник): “Нам прийшлося “розвустися” з одною співробітницею, не в буквальному значенні, а переселити її з нашої кімнати, тому що вона не переносила не ту, що холоду, а й прохолоди. Тому домовитися з нею про включення кондиціонера було дуже важко, в той час коли всі просто задихалися від спеки. Ну, максимум на що ми могли її в мовити - це відкрити вікно, звідки дує тепле повітря, тому в цьому році в нас вже свято”.
В будь-якому разі лікарі не радять розташовувати робоче місце ближче ніж на 2-3 метри від кондиціонеру, де температура повітря на кілька градуси нижча, ніж у кімнаті. Різниця температур між вулицею і приміщенням має бути не вище 10 градусів, а загальну температуру в приміщенні влітку радять знижувати лише до 20 градусів. Крім того, зазначають спеціалісти, скеровувати потік повітря треба на стелю.
3 хв
Повітря в приміщенні з кондиціонером вп’ятеро брудніше, ніж на вулиці
До 90% часу протягом життя людина проводить у приміщенні. Та екологи стверджують - там повітря вп’ятеро брудніше, ніж на вулиці, і вдев’ятеро токсичніше.