Про це 24 Каналу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він припустив, чому російські загарбники запустили ракети через Молдову та Румунію, яка перебуває в НАТО.

До теми Українська ППО могла збити російські ракети над Румунією: чому цього не зробили

Це – перший такий прецедент

Ігнат наголосив, що російські загарбники вперше за увесь час з початку повномасштабної війни допустили проліт ракет над територією країни-члена НАТО. Раніше були випадки з Молдовою. Цього разу ракети летіли і через Молдову, і через Румунію.

Це вже не жарти, перший такий прецедент. Вони залетіли на територію Молдови через Одеську область. Радіолокаційно спостерігалося дві ракети "Калібр". Вони перетнули повітряний простір Молдови з Румунією, звідти повернулися на територію України в Чернівецьку область,
– зауважив Ігнат.

Він зазначив, що Росія перебуває в жахливій ситуації. Але все одно намагається погіршити власне становище. За його словами, дійсно дивно, навіщо Росія проклала шлях ракети через Румунію.

Як відреагує Захід на ракети в повітряному просторі НАТО – думка Ігната: дивіться відео

Ігнат припускає, що в такий спосіб окупанти хочуть перевірити реакцію країн-членів НАТО.

Зрозуміло, що не вкладається в голові, навіщо вони через Румунію проклали маршрут. Можливо, хочуть побачити, як НАТО буде реагувати. Наскільки країни НАТО готові йти на поступки Росії в певних питаннях. Тут потрібно глянути зараз на реакцію світу, політичних лідерів, самої Румунії. Тоді будемо мати повну картинку всього, що відбулося,
– підкреслив Ігнат.

На його думку, світ має відреагувати на такі нахабні дії Росії. Не варто забувати, що в окупантів і в Середземному морі перебувають кораблі-носії ракет "Калібр". Потрібно реагувати на настільки ганебні вчинки від Росії.

Очевидно, що такі дії створюють загрозу для громадян самої Румунії та інших держав. Тому потрібно вживати відповідні заходи. А саме – посилювати українську ППО.

"Найкращі заходи – посилювати Україну тими засобами ППО, які обіцяли після крайнього "Рамштайну". Ще краще – якщо вони надійдуть швидше. ППО працює ефективно. А з отриманням додаткових IRIS-T, NASAMS, Crotale, Patriot, SAMP-T росіяни зрозуміють, що бити по критичній інфраструктурі немає сенсу", – наголосив Ігнат.

Ракети летіли через Молдову та Румунію

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів про нахабний вчинок окупантів під час ракетного обстрілу 10 лютого. О 10:18 дві ракети "Калібр" перетнули повітряний простір Молдови, а вже о 10:33 зайшли в Румунію, звідки полетіли до України.
  • В Міноборони Молдови підтвердили факт, що російські ракети летіли через їх повітряний простір. Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніколає Попеску терміново викликав посла Росії в Молдові Олега Васнєцова у зв'язку з інцидентом.
  • Натомість в Міноборони Румунії заявили, що російська ракета не проникала у їхній повітряний простір. Її нібито зафіксували за 35 кілометрів від кордону з Румунією.