Газета Figaro з посиланням на представника пожежної служби повідомила, що пожежа ліквідована.

Читайте також: Увесь масштаб пожежі у Нотр-Дамі показали на фото та відео

Пожежу загасили. Ми продовжимо стежити за залишковими займанням і охолоджувати конструкції, перевіряючи, щоб вогонь не з'явився знову,
– пояснив представник пожежної служби Габріель Плюс.

Пожежа у Нотр-Дамі спалахнула увечері 15 квітня. Займання сталося приблизно о 19:50 за Києвом. Вогонь почав поширюватися на верхніх рівнях собору.

Чому почалася пожежа

Офіційно причини займання поки не встановлені. За попередньою версією, джерелом займання могли стати дерев'яні риштування встановлені в ході реставрації будівлі собору.

До операції з ліквідації пожежі було залучено близько 400 пожежників, один з них отримав серйозні травми. Співробітники і відвідувачі були евакуйовані.

Пожежу приборкували майже дев'ять годин. Під час ліквідації пожежі рятувальники вирішили відмовитися від ідеї гасіння займання з повітря, оскільки це могло суттєво пошкодити каркас собору.

рокуратура Парижа розпочала розслідування щодо ненавмисного завдання шкоди. Розслідування було доручено регіональному управлінню судової поліції. Слідчі вже допитали будівельників, які виконували реставраційні роботи у соборі.

Наскільки постраждав собор

Зруйновано верхню частину шпиля, годинник і значну частину покрівлі собору, також сильно постраждали вітражі. Внаслідок обвалу покрівлі в одному місці пробито велику діру у стелі.

Загалом серйозних втрат вдалося уникнути: кам'яна частина собору збереглася. Пожежники також наголосили, що каркас собору та двох його веж вдалося зберегти.

Які релігійні реліквії вдалося врятувати від вогню

З палаючого Собору Паризької Богоматері вдалося врятувати частину святинь, в тому числі терновий вінець Ісуса Христа.

Терновий вінець, згідно з Євангеліями, поклали на голову Ісуса Христа перед розп'яттям. Це одна із найбільших реліквій християнства.

Ректор собору Патрік Шове сказав, що також вдалося врятувати туніку святого Людовіка та кілька картин, але "великі полотна винести було неможливо". Усі вцілілі цінності мають намір перевезти до Лувру. Наразі збережені твори мистецтва з Нотр-Дам де Парі перевезли у безпечне місце в мерії Парижа.

Після пожежі

Президент Франції Емануель Макрон, який двічі відвідував місце пожежі, пообіцяв, що собор буде відновлений.

Ми відновимо собор Нотр-Дам. Всі разом. Це частина нашої французької долі. Я зобов'язуюсь: завтра буде запущений збір коштів у Франції і за її межами,
– написав Макрон.

Державний фонд збереження культурної спадщини Франції розпочав збір коштів. Відновлення собору також підтримала сім'я французьких бізнесменів Піно, про це повідомила газета Figaro.

Ми з батьком вирішили негайно виділити з фондів компанії Artemis 100 мільйонів євро, щоб долучитися до повної реконструкції собору,
– повідомив Франсуа-Анрі Піно.

Сім'ї належать компанії Artemis (володіє аукціонним будинком Christie's) і Kering (володіє брендами Gucci, Yves Saint Laurent та інші).

Що відомо про Собор Паризької Богоматері?Це одна з найбільш відомих визначних пам'яток Парижа. Його будували майже двісті років – з середини дванадцятого до середини чотирнадцятого століття.

До слова, торік у Франції розпочали масштабну кампанію зі збору коштів задля його збереження, оскільки він серйозно почав руйнуватися. Реставраційні роботи тут розпочали на початку квітня. Їхня вартість оцінюється у 6 мільйонів євро.

Будівництво Собору почалось у 1163 році, коли було закладено перший камінь, і тривало аж 182 роки. Більше цікавих фактів про Собор Паризької Богоматері читайте у нашому матеріалі.

Дивіться відео: Пожежа у Соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі)