Про це Дмитро Кулеба заявив в ефірі телемарафону, передає 24 Канал. За його словами, усі батареї Patriot залежать від рішення Сполучених Штатів.

Читайте також Захід закликає припинити удари по НПЗ: Кулеба відповів на закиди й вказав на важливі моменти

Зараз все реально. Але розглядаються дуже різні рішення. Насправді це захистило б країни НАТО від "прильотів" на їхні території ракет чи російських дронів,
– сказав міністр.

Кулеба також наголосив, що Україна "достеменно знає, де що знаходиться".

Коли ми сидимо за зачиненими дверима, то я всім партнерам кажу: дорогі мої, що завгодно, хочете в оренду, давайте в оренду, хочете, щоб прикривали ваш кордон, буде прикривати ваш кордон, але дайте,
– підкреслив він.

Системи ППО для України: що відомо

  • Міністр закордонних справ України заявив, що зараз у світі є 100 доступних систем Patriot. Наприклад, понад одна батарея може стояти на охороні порту чи аеродрому у сусідніх країнах. Дмитро Кулеба висловив сподівання, що найближчим часом нам вдасться отримати хоча б 7 додаткових батарей для ЗРК.
  • У західних ЗМІ повідомили нібито в України закінчилися ракети для Patriot. В Офісі Президента спростували таку інформацію, але зауважили, що ці ракети справді в дефіциті. Також ворог використовує спеціальну тактику й спеціально випускає на один об'єкт 10 – 12 ракет, щоб виснажити систему.
  • Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Ради ЄС. Там заявили, що це продовжуватиметься, аж поки Україні не дадуть системи Patriot. Ідеться саме про 7 батарей, про потребу в яких і говорив Дмитро Кулеба.