Як Кремль наробив дірок у "щиті" над Москвою

Все виглядало так, що росіяни справді підтягують до Москви додаткові засоби ППО.

Цікаво У Росії нема аналогів: як нова допомога від США може повністю реформувати армію України

Але з іншої сторони, забезпечувати протиракетну та протиповітряну оборону столиці країни-терориста й так має достатньо монструозне формування. Мовиться про 1 армію ППО в складі двох зенітно-ракетних дивізій із комплексами С-300 та С-400, однієї дивізії ПРО та частин забезпечення.

Здавалось би, росіянам в принципі нема чого боятись із настільки потужним "ракетним щитом" над Москвою. Але схоже, що Кремль сам наробив "дірок" в такому "щиті". Тепер він має підстави боятись кожного руху, який може означати доставку "бавовни" з України вглиб території Росії.

Щоб обстрілювати наші міста із комплексів С-300, росіяни забрали значну частину пускових установок, які прикривали майже прифронтовий Ростов, або ж навіть недоторканний Санкт-Петербург.

Чи може "бавовна" завітати у Москву

Із протиракетною обороною Москви – окрема цікава і барвиста історія. Для захисту від міжконтинентальних балістичних ракет ймовірного противника навколо Москви стоять 68 шахт для "протиракет" типу 53Т6 комплексу А-135 "Амур". Їх взяли на бойове чергування ще у 1970-х роках.

Читайте також Як росіяни жалюгідно проковтнули фейк про Макіївку

У 2010-х роках комплекс "Амур" застарів безнадійно, а всі нормативні строки по "протиракетам" були вичерпані. На заміну мав прийти комплекс А-235 "Нудоль", але його серійне виробництво почати так і не змогли. Зате знайшли для "Нудоля" інше "застосування" – час від часу погрожувати, що саме цією системою позбивають супутники Ілона Маска.

Росіяни насправді самі розуміють, що ППО та протиракетна оборона Москви існує скоріше "на папері". Інакше б їх пропагандисти не розповідали байки, що, наприклад, мають аж 400 тактичних ядерних зарядів до ЗРК С-300.

Так, в новорічну ніч москвичі не бігали в укриття під звуки сирен. Але це не означає, що до них не долетить "Стриж" із "бавовною".

Усе найбільш барвисте та "бавовняне" на шляху до нашої Перемоги ще попереду.