Інвестиції замовлення сягнуть 3,45 млрд норвезьких крон – понад 300 мільйонів євро. Про це норвезький уряд повідомив 9 лютого.

Дивіться також З особливою жорстокістю по цивільних об'єктах: росіяни атакували Харківщину

Норвегія надасть Україні більше ЗРК NASAMS

Скільки обладнання з нового замовлення може надійти в Україну, не уточнюється. Міністр оборони Бйорн Арільд Грам зазначив, що норвезька система NASAMS рятує життя українців і запобігає руйнуванню будівель та інфраструктури.

Уряд пропонує парламенту Норвегії замовити у компанії Kongsberg Defense and Aerospace (KDA) ще десять пускових установок та чотири центри управління вогнем системи протиповітряної оборони NASAMS. Це робиться на додаток до закупки обладнання, яке вже було передано Україні,
– мовиться в повідомленні.

Бйорн Арільд Грам також зазначив, що російські ракетні та безпілотні атаки широкомасштабні та жорстокі, тому протиповітряна оборона абсолютно вирішальна для України.

Водночас він занепокоєний тим, щоб Норвегія якнайшвидше придбала засоби ППО для власної оборони.

Фінляндія теж надасть Україні допомогу

Цього ж дня стало відомо, що Фінляндія теж надасть Україні новий пакет військової допомоги. В уряді країни зазначили, що пакет буде вартувати 190 мільйонів євро.

У міністерстві стверджують, що допомога враховувала як потреби України, так і ресурсне становище Сил оборони Фінляндії. Однак детальний зміст вантажу та деталі щодо його доставлення не повідомляють в цілях безпеки.

Цей пакет допомоги також включає продукцію, яка була закуплена у фінських виробників. Для її закупівлі виділили окреме фінансування у розмірі 30 мільйонів євро.

У вітчизняній промисловості є багато ноу-хау, і ми працюємо в оборонному відомстві над тим, щоб ці ноу-хау та потенціал можна було ефективніше використовувати й для підтримки України. Одним із прикладів цього є наше вітчизняне виробництво боєприпасів,
– розповів міністр оборони Антті Хяккянен.

Крім того, Фінляндія вирішила брати участь в артилерійських і розмінувальних коаліціях, які діють в рамках Контактної групи з питань оборони України, яка координує збройну допомогу Україні.

Варто зазначити, що це вже 22-ий пакет оборонної допомоги для України. Загалом Фінляндія вже надала оборонної допомоги нашій країні на 1,8 мільярда євро.