Перемовини про системи ППО для України є доволі нелегкими. Зокрема, деякі країни пообіцяли надати ППО спеціально на зимовий період. Деталі про це розповів Президент України Володимир Зеленський на пресконференції з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте в Одесі.

Дивіться також Посилення ППО та патрульні катери: Рютте привіз в Одесу суттєву допомогу для України

Деякі системи ППО будуть в Україні виключно взимку

Значною мірою захист від російських атак на енергетичну інфраструктуру України залежить від кількості засобів протиповітряної оборони, які вдасться отримати нашій країні.

"Ми працюємо над збільшенням кількості (систем ППО – 24 Канал), у нас є потужний план того, що нам потрібно. І у наших партнерів це є: і в Європі, і в Сполучених Штатах, і в країнах Азії", – зазначив Володимир Зеленський.

Президент додав, що в України є детальне бачення захисту своїх територій від ударів Росії. Однак доволі непросто його втілити в життя. Водночас гарні новини є.

Кожного місяця в нас додаються системи (ППО – 24 Канал). У нас є мультисистема: до деяких держав ми звертаємось, щоб нам надали системи на зимовий період, бо їх мало. Є системи, які прийдуть і будуть в нас, а є ті, які ми шукаємо і знайшли для зимового періоду,
– наголосив Зеленський.

Варто також зазначити, що під час візиту прем'єр-міністра Нідерландів до Одеси було оголошено про додаткову військову допомогу. Зокрема, мовиться й про ракети до систем Patriot.

Завдяки партнерам, які допомагають посилити українську ППО, вдасться краще захистити і зерновий коридор, і енергетику.

Пресконференція Володимира Зеленського та Марка Рютте в Одесі

Посилення української ППО перед зимою: що відомо

  • Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що напередодні зими в Україні збільшать кількість мобільних вогневих груп для протидії російським дронам. Стан протиповітряної оборони та захист від майбутніх атак на енергетику обговорювали разом з Командувачем Повітряних сил генерал-лейтенантом Миколою Олещуком.
  • В межах нового "Рамштайну" Велика Британія оголосила про передачу мобільних антидронових систем ППО Terrahawk Paladin. Їх можуть розміщувати біля об'єктів критичної інфраструктури для захисту. Кількість систем, яка надійде до України, невідома.
  • Крім того, Румунія також допоможе Україні з підсиленням протиповітряної оборони. Про це вдалось домовитись під час візиту Зеленського до Бухаресту. Однак деталей про співпрацю також не розповіли з міркувань безпеки.