У цьому переконані представники профільних асоціацій.

Правило місцевої складової є, за своєю суттю, стимулом розвитку української індустрії сонячної енергетики. Створюються нові виробництва, які є джерелом надходжень до бюджетів, з'являються нові робочі місця,
— сказав президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) Віталій Давій.

Тим часом, якщо національні виробники обладнання не зможуть в повному обсязі задовольнити зростаючий попит з боку компаній, які будують електростанції на відновлюваних джерелах енергії, то це призведе до стагнації сектора альтернативної енергетики, додав він.

Експерт асоціації відновлюваної енергетики "Альтернатива" Віталій Мурашкін зазначив, що правило місцевої складової в його нинішньому вигляді почало діяти тільки з липня 2013 року, тому про великі досягнення говорити ще рано, але результат запровадження такої вимоги ще у 2009 році вже є. Як приклад він навів американську компанію Progeny Solar, яка перенесла власні виробничі потужності по збиранню фотоелектричних модулів з Китаю в Україну, а також німецький концерн AEG, який локалізував виробництво інверторів та іншого обладнання для сонячних електростанцій, розмістивши замовлення на вітчизняних підприємствах.

Мурашкін також пояснив, що правило місцевої складової захищає український ринок від недобросовісної конкуренції з боку китайських виробників обладнання.

Ситуація на ринку обладнання для альтернативної енергетики змінюється дуже швидко, під тиском китайського демпінгу за останні кілька років сталася низка гучних банкрутств великих виробників. Скасувати вимогу місцевої складової можна буде лише після того, як вона виконає своє завдання по захисту місцевих виробників та залученню іноземних інвестицій,
— сказав експерт.

Раніше голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков висловив думку, що вимогу про використання українського обладнання при будівництві вітроелектростанцій необхідно зберегти, оскільки вона сприяє розвитку вітчизняного машинобудівного комплексу, створенню додаткових робочих місць та збільшенню експортного потенціалу України.

При цьому, він вважає за необхідне відстрочити як мінімум на два роки заплановане на 2014 рік підвищення вимоги з нинішніх 30% до 50%.

Правило місцевої складової було запроваджене у 2009 році одночасно з введенням "зелених" тарифів одного з механізмів стимулювання розвитку відновлюваної енергетики.

Електростанція на поновлюваних джерелах енергії повинна бути побудована з використанням українських матеріалів, комплектуючих або обладнання для того, щоб електроенергія, яку вона генерує, оплачувалася за "зеленим" тарифом.

Наявність такого механізму стимулює зарубіжні компанії переносити в Україну виробництво обладнання для відновлюваної енергетики з інших країн або створювати нові потужності.

Єврокомісія зажадала від України відмовитися від механізму підтримки національних виробників обладнання для відновлюваної енергетики в рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію.