У Франції триває другий тур президентських праймеріз у правоцентристів.
У партії "Республіканці" обирають кандидата, який цієї весни представлятиме політсилу на виборах глави держави. Боротьба точиться між двома колишніми прем'єр-міністрами – Аленом Жюппе та Франсуа Фійоном. Останній – абсолютний фаворит. Він впевнено переміг у першому турі, і, згідно з опитуванням, лідирує і зараз із суттєвим відривом.
Читайте також: Францію роз’їдає російська пропаганда, – Le Monde
Франсуа Фійона вважають проросійським політиком, адже він виступає за скасування санкцій проти Москви. За крісло президента Фійон, найімовірніше, змагатиметься з кандидаткою від ультраправих Марін Ле Пен.
АЕС Швейцарії
Швейцарці висловились проти швидкого закриття атомних станцій у країні. Про це свідчать попередні результати загальнонаціонального референдуму.
Ініціативу "зелених" не підтримали 55% громадян, які прийшли на виборчі дільниці. Сьогодні швейцарці мали сказати "так" чи "ні" графіку закриття атомних електростанцій, який запропонували "зелені". Так до 2029 року у Швейцарії не мало б залишитися жодної АЕС.
Зараз їх у країні п'ять. Три з них, за планом, мали б закрити вже наступного року. Зазначимо, що АЕС альпійської країни вважаються найбільш небезпечними в Європі. Окрім поважного віку, вони ще й розташовані дуже близько до населених пунктів.
Президентські вибори у США
У США перерахують голоси на президентських виборах. Поки що тільки у одному штаті – Вісконсині. Перерахунку домоглася кандидатка від "зелених" Джил Стайн. Вона здобула підтримку лише одного відсотка виборців.
Читайте також: Смерть Кастро: Обаму звинуватили у любові до комунізму
Та важливо не це. У Вісконсині переміг Дональд Трамп – із незначним відривом від Гілларі Клінтон. Перерахунок голосів лише у цьому штаті не змінить результатів виборів у цілому. Та "зелені" наполягають на звірці результатів у Пенсильванії та Мічигані.
Якщо це їм вдасться і у всіх 3 штатах лідером визнають Клінтон – Президентом США стане вона.