Напруга у Сирії зросла після того, як ізраїльський винищувач перехопив і знищив іранський безпілотник. У відповідь сирійська протиповітряна оборона збила літак "Ф-16". Двом пілотам вдалося катапультуватися, вони поранені. Літак впав на півночі Сирії і через кілька годин вибухнув.
Читайте також: Пропагандиста Соловйова неабияк розізлила правда про загиблого у Сирії Філіпова
У відповідь Ізраїль закрив повітряний простір на прикордонній зоні у радіусі 20 кілометрів. І сьогодні Повітряні Сили Ізраїлю двічі завдавали авіаударів по військовим об'єктам Сирії. Знищили 12 цілей, зокрема, і протиповітряні системи. На військових базах у Сирії оголошено повну бойову готовність.
Ізраїль поновив авіаудари по військових об'єктах в районі Дамаску. Як мінімум, 6 військових об'єктів розташовані дуже близько до палацу президента Сирії Башара Асада. Зараз на усіх базах оголошений найвищий рівень бойової готовності,
– розповів директор програми Екстремізм та боротьба з тероризмом Інституту Близького Сходу Чарльз Лістер.
У сирійському конфлікті постраждала Росія. Міжнародна коаліція на чолі зі США завдала авіаудару по позиціях проурядових військ Башара Асада. Ліквідували понад сотню проурядових військових. Однак 10 лютого з'явилася інформація про ліквідацію 215 російських найманців військового угрупування "Вагнер".
"Це неприпустимо. Я просив їх пам'ятати, що ця коаліція перебуває у Сирії незаконно. Вони виходять за межі у боротьбі із тероризмом. Все що вони роблять – заважають тим, хто дійсно намагається побороти тероризм у Сирії", – зазначив постійний представник Росії в ООН Василь Небензя.
Що таке війна у Сирії?
Війна у Сирії розпочалася ще 6 років тому. Понад 300 тисяч людей вже загинули. Все почалося із повстання проти президента країни Башара Асада, який занедбав країну. На сторону президента стала Росія. Опозицію підтримали США та низка європейських країн. Третьою стороною конфлікту стала терористична організація Ісламська держава. Війна спричинила найбільшу на останні роки хвилю біженців.