Під час телефонної розмови окрім майбутньої зустрічі президенти Павел та Зеленський обговорили підтримку Чехією України на наступні місяці. Про це повідомила прессекретар президента Чехії Маркета Жегакова.

Цікаво У Чехії роблять надувні HIMARS, ракети та танки, які можуть обманути ворога на полі бою

Зеленський хотів провести телефонну розмову якомога швидше

Зазначимо, що Петр Павел офіційно став президентом Чехії 9 березня. За словами Жегакової, Володимир Зеленський був зацікавлений, щоб дзвінок відбувся якомога швидше після інавгурації його колеги. Зокрема, для того, щоб привітати Павла зі вступом на посаду.

Вони обговорили можливий візит президента Павла в Україну і домовилися, що він відбудеться в квітні. Темою також була підтримка України Чехією в наступні місяці,
– сказала Маркета Жегакова.

Про що ще говорили президенти

Володимир Зеленський повідомив, що не лише візит та підтримка були темами розмови двох президентів. Також вони:

  • обговорювали інтеграцію України до Європейського Союзу,
  • обговорили ситуацію на фронті в Україні та потреби безпеки нашої держави,
  • домовилися про подальшу співпрацю країн.

Підтримка Чехії важлива для України у боротьбі з російською агресією!
– наголосив Президент України.

Заяви Петера Павла щодо України: коротко

  • На початку лютого Петер Павел заявив, що Україна морально і практично готова до того, аби стати частиною НАТО, ба більше, заслуговує на членство в Альянсі. Однак це може відбутися після завершення війни.
  • Також він виступив за надання нашій державі всієї необхідної зброї без жодних табу. Єдине озброєння, про яке не йдеться – ядерне.
  • Однак разом з тим колишній генерал НАТО та новообраний президент Чехії вбачає у розпаді Росії багато проблем. А тому зазначає, що Захід має бути обережним у прагненні до поразки Росії, щоб уникнути "небажаних сценаріїв". Одразу ж після своєї резонансної заяви про можливі поступки України він сказав, що все ж вважає реальною перемогу нашої держави у війні.
  • Після цієї заяви Перт Павел сказав, що Заходу таки варто готуватись до будь-яких сценаріїв, адже після перемоги України ситуація в Росії довгий час буде нестабільною.