Відповідну думку висловив президент Литви Гітанас Науседа. За його словами, Путін у відчаї та здатен акумулювати сили для війни, ігноруючи потреби населення Росії.

Зверніть увагу Що означають заяви Столтенберга про "вирішальну фазу війни" та ядерну зброю: аналіз ISW

Лідер Литви заявив про нові загрози з боку Путіна

Гітанас Науседа наголосив, що це специфічна риса тоталітарних режимів, які несуть все на вівтар війни.

Путін усвідомлює, що він помилився у своїх прогнозах. Він у відчаї. Це означає, що він здатен сконцентрувати усі зусилля та ресурси своєї величезної країни, ігноруючи економічні проблеми суспільства. Це специфічна риса тоталітарних режимів: вони можуть ігнорувати потреби людей і несуть все на вівтар війни,
– сказав лідер Литви.

При цьому він підкреслив, що має віру в перемогу України. "Це буде перемога не лише для України, але і для усіх нас", – додав Науседа.

Науседа висловився про перспективи членства України в НАТО

Литовський президент відповів на питання, коли Україна вступить до НАТО. Він зауважив, що назвати конкретну дату важко. На його думку, на це може піти кілька років.

"Українці кажуть мені: будь ласка, не кажіть нам постійно про те, що двері до НАТО відкриті. Ми не можемо їх знайти", – заявив Науседа.

Путін вирішив вести війну на виснаження

  • Представник ГУР Андрій Юсов нещодавно заявив, що Путін планував швидку війну, однак Росії не вдалося захопити Україну. Через це кремлівський диктатор вирішив перейти до війни на виснаження.
  • За словами Юсова, ситуація змінилася на тлі подій на фронті, внаслідок чого Росії потрібно ставати на "військові рейки". Натомість в Україні, як наголосив представник розвідки, протилежне завдання – закінчити війну якнайшвидше.
  • Аналітики ISW 15 січня теж зазначили, що Кремль зберігає свої довгострокові максималістські цілі захоплення України і, мабуть, розглядає кілька варіантів дій задля досягнення цих цілей.
  • У 2023 році Росія готується до нового великого наступу, про який попереджав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Через це Захід почав готувати Україну до відбиття нових спроб Росії загарбати ще більше територій.