Про це повідомило джерело в НААН, пишуть "Вести".

За його словами, Гадзало вже повідомив про своє рішення найближчому оточенню і найближчим часом воно буде оформлено офіційно. Причини відставки джерело не уточнило, припустивши, що це може бути пов'язано з розглядом, розпочатим правоохоронними органами щодо управління земельним банком Академії.

Згідно зі статутом НААН Президент обирається загальними зборами строком на п'ять років. Ярослав Гадзало був обраний президентом Академії у серпні 2014 року і таким чином до закінчення його каденції залишався ще рік. На період організації Загальних зборів і вибору нового президента, виконувати обов'язки глави НААН буде Бащенко Михайло, перший віце-президент академії.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що правоохоронці почали розгляд щодо управління земельним банком Національної академії аграрних наук, який становить 480 тис га. В Академії пройшли обшуки, під час яких було вилучено документацію та сервери. Ймовірно, приводом для розслідування стали розслідування у ЗМІ про тіньові доходи Академії, які оцінюються в 120 млн доларів на рік, а також низка запитів народних депутатів-членів аграрного комітету ВРУ з вимогою перевірити діяльність Ярослава Гадзала на посаді президента.

Довідка. Національна академія аграрних наук (НААН) в різних статусах і під різними назвами існує з 1931 року. Вона об'єднує дев'ять національних наукових центрів, інститутів 30. У НААН працює майже 20 тис. працівників. Згідно зі звітом НААН, 45% земель здаються нею в оренду. За підсумками 2016 року середній дохід з 1 га, включаючи доходи від наукової діяльності, у НААН становив всього 728 грн проти 2,3 тис гривень в середньому за оренду державних земель. Ця різниця, на думку експертів, і формує корупційний прибуток вищих посадових осіб академії.