Комісія сенату Бразилії рекомендує висунути звинувачення проти президента. Стверджують, що Болсонару та інші урядовці дозволили коронавірусу поширитися серед населення.

Читайте також Сказали, що потрібно COVID-щеплення: президента Бразилії не пустили на футбольний матч

Звинувачення для Болсонару

У проєкті доповіді комісії автори звинувачують політику адміністрації Болсонару у половині всіх смертей від COVID-19 в Бразилії. Владу закликають висунути звинувачення у вбивстві. Політики називають підхід уряду до пандемії "нерозумним".

Намір імунізувати населення шляхом природного зараження (...) такою поведінкою федеральний уряд, який був юридично зобов'язаний діяти, погодився зі смертю бразильців,
– зазначили у звіті.

Іншим політикам теж інкримінують звинувачення

Також рекомендують пред'явити кримінальні обвинувачення 69 іншим особам. Серед них є троє синів Болсонару та численні урядовці.

Про остаточний документ говоритимуть 20 жовтня. Якщо звіт схвалять, його направлять генеральному прокурору Аугусто Арасу. Той матиме 30 днів, щоб оголосити про будь-які заходи.

Зауважимо, Араса вважають союзником Болсонару. Тому очікують, що звинувачення у вбивствах президенту таки не висунуть.

Як Болсонару ставиться до коронавірусу

  • Жаїр Болсонару ще від початку пандемії висловлював несерйозне ставлення до коронавірусу. Він критикував будь-які обмежувальні заходи щодо боротьби з хворобою.
  • У вересні 2020 року президент заявив, що залишатися вдома під час пандемії – це прояв слабкості. Політик навіть брав участь в акції протесту, де закликали покласти край коронавірусним обмеженням у Бразилії.
  • Президент не робив щеплення. До речі, через це у вересні його не пустили в один з ресторанів Нью-Йорка. Президенту довелось їсти на вулиці.