Лікарі підтвердили, що у президента цироз печінки. Про це 5 листопада заявив керівник консиліуму лікарів та ректор Карлового університету в Празі Томаш Зіма.

До теми Президента Чехії перевели з палати інтенсивної терапії після госпіталізації

У Президента Чехії цироз печінки

Стан здоров'я президента Мілоша Земана все ще потребує госпіталізації, президент не може повністю присвятити себе робочим обов'язкам. Визначити прогноз розвитку стану здоров'я президента складно, це залежатиме від розвитку хвороби, яка сама по собі "важко піддається лікуванню",
– мовиться у повідомленні.

Виданню iROZHLAS.cz інший лікар Павел Пафко, що також входить до консиліуму лікарів, підтвердив діагноз 77-річного президента. Зокрема, що у Земана хронічне захворювання печінки. Також уточнив, що мовиться про цироз. Він розповів, що у Земана в животі є живильний зонд.

Чеське видання також, посилаючись на 3 джерела серед оточення президента, написало – вони очікують, що президент буде постійно мати зонд для годування.

Що відомо про стан здоров'я президента Мілоша Земана

  • 4 листопада Президента Чехії перевели на стандартне ліжко реабілітаційного відділення. Про це розповіла прессекретарка Центрального військового шпиталю у Празі Ітка Зінке.
  • Хвороба призвела до того, що президент Чехії не міг нормально харчуватися та пити. За словами Ітки Зінке, стан чеського президента при надходженні в стаціонар, безсумнівно, вимагав інтенсивної терапії.
  • На початку жовтня президента Мілоша Земана вдруге екстрено госпіталізували. Через стан здоров'я голова держави більше не може виконувати свої обов'язки.
  • Наприкінці жовтня з'явилась інформація, що Національне управління з боротьби з організованою злочинністю Чехії перевіряє, чи вчасно Земану надали медичну допомогу. Під підозрою – оточення Мілоша Земана.
  • До речі, востаннє 77-річного президента Чехії бачили публічно 1 вересня 2021 року під час відвідин початкової школи у Брно. Після того його вперше госпіталізували на 9 днів.