Політикиня вважає, що Саакашвілі не відповідає критеріям політичного в'язня. Вона запевняє, що експрезидент сам проник до Грузії "з метою дестабілізації".

До теми Вважаю себе особистим в'язнем Путіна, – Саакашвілі звернувся до Ради і згадав про Януковича

Моя позиція щодо помилування колишнього президента тверда і незмінна – ні і ніколи,
– заявила Зурабішвілі.

Вона додала, що більше не повертатиметься до цього питання.

Саакашвілі потребує особливої уваги

Однак, за словами Зурабішвілі, політик має бути визнаний як особливий ув'язнений. Це вимагає від адміністрації пенітенціарної служби та влади уваги до нього.

Президентка зазначила, що це потрібно для того, аби погіршення його здоров'я не було використано для політичних спекуляцій чи дестабілізації.

Що відомо про затримання Саакашвілі

  • Саакашвілі 1 жовтня оприлюднив відео, в якому заявив, що повернувся до Грузії й перебуває у Батумі.
  • Прокурори зазначали, що політик прибув на батьківщину вночі 29 вересня. Він сховався у вантажівці з молочною продукцією.
  • Саакашвілі затримали та взяли під варту. Річ у тім, що проти нього у Грузії відкрито 4 кримінальні справи. Є вироки щодо двох – політика заочно засудили до 6 та 3 років в'язниці.
  • Після ув'язнення експрезидент оголосив голодування, а згодом його стан здоров'я погіршився. Він вже схуд на 20 кілограмів.
  • Саакашвілі 20 жовтня погодився на госпіталізацію. Особистий лікар сказав, що політику необхідно лікувати у медзакладі, а не у медичній кімнаті у в'язниці.