В Айові розпочалися внутрішньопартійні вибори демократів – так звані кокуси. Саме завдяки їм визначиться єдиний кандидат від партії, аби скласти конкуренцію Дональду Трампу (у тому, що саме його висунуть республіканці, сумнівів немає).

Про старт президентської кампанії у США розповіли в інформаційному агентстві АВС.

Тим часом Трамп заблокував повну публікацію листів про військову допомогу Україні: деталі

Як вибирають кандидата демократи в Айові

Голосування в штаті Айова почалося о 19 годині за місцевим часом (це 3 ночі 4 лютого за Києвом). Активісти партії демократів зібралися у понад 1700 локаціях (це школи, бібліотеки, церкви, громадські центри й навіть магазини та пожежні частини), аби обговорити кандидатів та віддати за них свої голоси.

Зауважимо, що голосування відбувається у доволі цікавий спосіб:

  • Люди приходять до певної локації й зачиняють її зсередини (жодних запізнень – після 19:00 нікого не впустять і не випустять).
  • Потім ті, хто прийшов, відкрито діляться на групи підтримки кандидатів, переходячи на певне місце у залі для голосування.
  • Далі рахують людей, і якщо якийсь кандидат не набрав 15% від присутніх, то ті, хто віддав за нього голос, повинні проголосувати ще раз – тобто, перейти до групи, яка стоїть (у буквальному розумінні) за іншого кандидата.

Традиція проводити перші збори партійних активістів саме в Айові зародилася в 1972 році. Відтоді до лідерів виборів в Айові серед демократів буде багато медійної уваги, адже цей результат відбиває загальні електоральні настрої у суспільстві країни.

США
Байден, Сандерс та Воррен – хтось із них у підсумку стане суперником Трампа / Колаж 24 каналу

Хто складе конкуренцію Трампу

Офіційні результати будуть згодом, та опитування учасників зборів показали, що у лідерах три кандидати:

  • Колишній віцепрезидент США Джозеф Байден,
  • Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс,
  • Сенаторка від Массачусетсу Елізабет Воррен.

Коротко про вибори президента США

Президентські вибори у США 2020 року відбудуться у вівторок, 3 листопада. Це будуть 59-і вибори глави держави в історії країни. Фактично вони відбуваються у три етапи:

  • На першому партії вибирають кандидатів всередині себе (демократи – свого кандидата, республіканці – свого). Також визначаються інші партії (є й такі у США) або незалежні кандидати.
  • На другому – виборці обирають виборників: певну кількість виборників від конкретного штату відповідно до кількості його населення.
  • І на третьому етапі виборники вже обирають нового президента і віцепрезидента США. Виборник віддає свій голос за того кандидата, який отримав найбільшу підтримку людей у штаті.

Така система існує, бо для США важливо, щоб лідера країни обрали не більшість населення, а щоб його підтримували більшість штатів.

Варто знати: Імпічмент Трампа: визначили дату фінального голосування