Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський розповів 24 Каналу про ситуацію на Херсонщині. За його словами, ймовірно, примусова мобілізація до лав російської армії не омине херсонців.

Зверніть увагу Охочих здаватися в полон більшатиме: які перспективи нової хвилі мобілізації в Росії

Росіяни мобілізуватимуть херсонців

Донедавна росіяни боялися залучати херсонців до збройних сил Росії. Позаяк росіяни знають справжній настрій мешканців цих територій. Окупанти лишень створили так званий "добровольчий батальйон імені Маргелова" на території Херсонської області. Російська пропаганда хизувалася, що буцімто збройне формування брало участь у бойових діях.

Добровольчий батальйон імені Василя Маргелова

Добровольчий батальйон імені Василя Маргелова – це збройне формування мало "захищати" окуповані території від Збройних Сил України.
Проте насправді - це бутафорський підрозділ, не укомплектований, який тримають заради "картинки".

Проте наразі ситуація докорінно змінилася. У перервах між псевдовиборами ворог готується до відкриття військкоматів у громадах Херсонщини. Міська обласна рада знає про місця, де планують мобілізувати українців.

Соболевський припустив, що окупанти планують мобілізувати мешканців Херсонщини: дивитися відео

Ба більше, останнім часом росіяни збільшили кількість спам-розсилок через смс-інформування, на кшталт – "Вступайте до росгвардії", "Вступайте до Збройних Сил Росії".

Ми бачимо ризики того, що через певний час може бути така примусова мобілізація на Херсонщині,
– наголосив Юрій Соболевський.

Росія оголосить мобілізацію

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що у зв'язку із суттєвими втратами окупантів очікується, що найближчим часом у Росії та на тимчасово окупованих нею територіях України розпочнеться масова примусова мобілізація населення.
  • Водночас у ГУР МО припускають, що Путін не оголосить відкриту мобілізацію. Адже у березні 2024 року у Росії президентські вибори, тож диктатор не хоче ризикувати. Водночас можливості як такої у ГУР не виключають.
  • Прихована мобілізація в Росії уже дає свої результати. Однак не такі, на які розраховував Кремль. Як повідомили у розвідці Великої Британії, у країні-агресорці почався дефіцит робочої сили через мобілізацію та масовий виїзд чоловіків за кордон (теж через мобілізацію). Зокрема, зараз у Росії бракує IT-фахівців в оборонній галузі.