Розірвання військово-технічного співробітництва з Україною негативно позначиться на боєздатності ядерного озброєння російської армії. Про це заявив російський експерт, президент інституту стратегічних оцінок Олександр Коновалов.
Більша частина ядерних озброєнь Росії вироблялась в Україні і після згортання співпраці між двома країнами, вона просто може виявитись небоєздатною.
Про наслідки та взаємовтрати розповів гість студії Телеканалу новин "24" – директор компанії "Defense Express" Валерій Рябих.
Військово-технічне співробітництво
– До останнього часу співробітництво між Україною та Росією було дуже тісним. Країни взаємозалежали одна від одної. Після припинення співпраці, експерти давали різні прогнози про ймовірні втрати країн. Прогнозували, що російська оборонна промисловість і економіка втратить, за оціночними показниками, близько 2 мільярдів доларів. А українська сторона – 800 мільйонів доларів.
– З огляду на амбіції та можливість співпраці з іншими країнами – Україна у більш вигідному становищі, аніж Росія. Санкції є більш болючими на фоні хронічної залежності військової промисловості від західних технологій.
За оцінками експертів, залежність російського від імпортних комплектуючих становить 90%. У таких умовах наростити або відновити своє виробництво – малоймовірно.
– Чи не одна з найбільших проблем військового комплексу Росії – це нестача кадрів. Така проблема характерна й для України, але в РФ вона набула загрозливих ознак.
Порушення заборони
– Сам формат співпраці передбачав прозорість. За переміщенням слідувала Державна служба експортного контролю України. Дані потрапляли до міжнародних інституцій, які моніторили цю сферу. Щось приховати – дуже важко.
Український оборонний комплекс
– Україна може експортувати продукції галузі авіабудування. Наші унікальні літаки, в тому числі й транспортні, не потрапляють у нішу основних конкурентів на світовому ринку. А також бронетанкова техніка має великі перспективи для постачання на зовнішні ринки.