Цей випадок – не перший в історії стосунків Софії та Москви. Раніше у Болгарії вже затримували російських шпигунів та висилали дипломатів.

Читайте також Німецький журналіст Russia Today заявив, що його просили шпигувати за Навальним

Новий шпигунський скандал між Росією та Болгарією: що відомо

19 березня стало відомо, що у столиці Болгарії Софії та околицях затримали кількох людей, яких підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

  • Мовиться про щонайменше 2 болгарських військових, які, ймовірно, разом зі спільниками передавали таємні дані Росії (через зв'язки у російському посольстві).
  • Загалом у справі 6 фігурантів, серед яких є й дружина одного з військових, яка має подвійне громадянство – Болгарії й Росії.

Наступного дня, 20 березня, з цього приводу висловився глава уряду країни Бойко Борисов. Він сказав, що шпигування Росії за можливостями Болгарії у НАТО виходить за межі розуміння поняття "дружба".

Хочу закликати їхніх керівників (дипломатів Росії – 24 канал): припиніть шпигувати в Болгарії,
– заявив Борисов.

За його словами, нові випадки виявлення російських шпигунів змушують Болгарію вкотре оголошувати персонами нон грата дипломатів із Росії.

Болгарія вже неодноразово висилала з країни російських дипломатів

Софія вже виганяла з Болгарії дипломатів із Росії через звинувачення у шпигунстві. Наприклад:

  • У вересні 2020 Болгарія оголосила персонами нон грата 2 дипломатів із Росії. Бо вони збирали інформацію, яка становить державну таємницю, і передавали її у Москву.
  • У січні 2020 року 2 російських дипломатів видворили з Болгарії. Співробітника посольства у Софії оголосили персоною нон грата, а працівника торгового представництва – небажаною особою.
  • У жовтні 2019 працівника російського дипломатичного відомства запідозрили у шпигунстві (він щонайменше рік збирав розвідувальну інформацію). Москва не задовольнила запит про його відкликання, і Софія видворила росіянина.

Кремль, як завжди, будь-які спроби шпигування заперечує.