Цифрова база даних з біометричними паспортами – це швидкий і дієвий інструмент допомоги від українських консулів. Про це глава МЗС України Вадим Пристайко написав на своїй твітер-сторінці.

Цікаво: Половина росіян в ООН – агенти ФСБ Росії, – Єльченко

Він зазначив, що поїздки до Росії лише за закордонним паспортом дають додаткові гарантії.

Втрата старої аналогової "книжечки" – це 9 кіл пекла бюрократії для повернення в Україну. Цифрова база даних з біометричними паспортами – це швидкий і дієвий інструмент допомоги від наших консулів,
– пояснив міністр.

Пристайко зазначив, що виїзд за закордонним паспортом дасть боржникам за аліментами і порушникам українського законодавства уникнути відповідальності в Росії.

"Відтепер прикордонники швидше і без перешкод отримають повну картину про те, хто залишає нашу державу і з чим", – додав він.

Нові правила перетину кордону

  • Український уряд на своєму засіданні ухвалив рішення, за яким з 1 березня 2020 року жителі України матимуть змогу перетинати кордон з Росією лише на підставі пред’явлення закордонного паспорта.
  • Таке нововведення стосуватиметься лише тих громадян України, які виїжджають з української на російську територію. Раніше перетинати українсько-російський кордон можна було і з внутрішнім українським паспортом.
  • В’їжджати з російської на українську територію можна буде як за внутрішніми паспортами, так і за свідоцтвами про народження.