За словами міністра культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко спершу він був прихильником 100% квот, однак це погано би вплинуло на бізнес у країні. Про це він заявив у інтерв'ю виданню.
Зверніть увагу Закриття каналів Медведчука: Ткаченко пояснив, чи стане це небезпечним прецедентом для ЗМІ
Тож квоти задля розширення україномовного контенту в медіапросторі не збільшують, бо це призвело б до збитків телеканалів, медійних компаній, виробників, які здебільшого виробляють продукт російською мовою – з огляду на цільову аудиторію та експорт цієї продукції.
Якщо українська використовуватиметься на 100% замість 75% – це повністю перевернуло би систему бізнесу в країні. Бо всі були би змушені весь продукт робити українською,
– сказав Ткаченко.
Коли на телебаченні буде чути лише українську
Він додав, що більшість людей, які працюють у цій сфері, роблять це не тільки заради високого мистецтва, а й заради грошей. Тож ця економічна модель не спрацьовує. За його словами насамперед для бізнесу потрібні умови.
"Ми вже це робимо. Вже створено умови для фінансування зйомок кіно, серіалів, спільного виробництва. І коли ми побачимо, що в країну переважно із Заходу для виробництва аудіовізуального продукту заходитимуть не умовні 50 мільйонів, а 300 – 500 – все станеться саме собою. І тоді можна буде спокійно говорити про 100% квотування української мови", – запевнив Ткаченко.
Втім, він наголосив, що йти насильницьким шляхом, коли переважна більшість індустрії цього не сприймає, – не потрібно.
Закон про мову / Інфографіка 24 каналу