Про це йдеться у заяві німецького зовнішньополітичного відомства, опублікованій за підсумками зустрічі.
Безпека
Зокрема, сторони наголосили на необхідності зміцнення припинення вогню, яке спостерігається протягом останніх двох тижнів.
Ми інформуємо робочу групу Контактної тристоронньої групи, що угода про відведення легкого озброєння і бронетехніки має бути розроблена та впроваджена якнайшвидше. Щодо угоди слід домовитись вже на наступному засіданні робочої групи,
— йдеться у заяві.
Крім того, сторони очікують, що найближчим часом в зоні бойових дій розпочнеться процес розмінування.
Політичні питання
Сторони домовились, що умови і терміни проведення місцевих виборів будуть обговорені у робочій групі з питань політики Контактної тристоронньої групи. Як зазначається у заяві, вони спираються на пропозиції координатора відповідної робочої групи, П'єра Мореля, та домовленості, зафіксовані у мінських угодах.
"Всі інші спірні і важкі питання про виборчий процес, статус і питання щодо конституційної реформи повинні тепер бути швидко розглянуті в робочій групі з питань політики Контактної групи. Пропозиції для цього на столі і на наш погляд, вони є хорошою основою для майбутніх рішень", — зазначили у німецькому МЗС.
Гуманітарна складова
Міністри дійшли згоди, що цьогоріч необхідно прикласти всіх зусиль, аби уникнути гуманітарної кризи.
Ми гарантуємо, що гуманітарні агентства отримують безперешкодний доступ до людей у зонах конфліктів,
— зазначено у заяві.
Сторони очікують, що час, який залишився, необхідно використати для якомога швидшого втілення економічних проектів та проектів відновлення інфраструктури.
"Особливо багато що належить зробити з водопостачанням. Це повинно вирішуватися нашим спільним бажанням", — йдеться у повідомленні.
До слова, глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що вибори до місцевих органів влади на всій території України, в тому числі і на окупованих бойовиками територіях на Донбасі, повинні проходити згідно з українськими законами.