Про це 24 каналу повідомив народний депутат, представник комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він наголосив, що ЗСУ їх потрібно більше та ще швидше, однак все ж потрібно поступово вибудовувати діалог з нашими партнерами.

Зверніть увагу Нищівна M270 MLRS змусить ворога панікувати: на що здатна надпотужна ракетна система

Зброя надходить вже

Як пояснив Веніславський, зараз нашою головною метою є отримати ці реактивні системи залпового вогню та залучити їх до бойових дій проти Росії. Він також додав, що вони надходять вже.

Думаю, що проблем з отриманням не буде,
– заявив Веніславський.

Посилить наші можливості

Водночас він також зауважив, що дальність зброї не є такою великою, як хотіла українська сторона. Однак потрібно розуміти, що ракетні установки одні й ті ж, а на дальність впливають різновиди ракет до них.

Навіть та кількість батарей, яку ми отримуємо, здатна суттєво посилити наші можливості в найбільш гарячих точках. Зараз – це, безсумнівно, Донецький та Луганський оперативні райони, тому вже незабаром установки можуть продемонструвати, на що здатні,
– зазначив Веніславський.

Росіяни дуже бояться

Він також додав, що вже навіть відома реакція наших ворогів на використання таких реактивних систем залпового вогню. Риторика росіян, яку вони почали вести на міжнародному рівні – ноти протесту щодо постачання такого озброєння – означає, що вони справді бояться.

Читайте також Скільки та чого Україна отримає від США

"Збройні Сили України завдаватимуть їм (російським загарбникам – 24 канал) все більш жорстких ударів, і внаслідок цього – відбудеться перелом ситуації на війні", – наголосив Веніславський.

Веніславський розповів про нову зброю для України: дивіться відео


Надання Україні системи залпового вогню: що відомо

  • У ЗМІ 28 травня повідомили, що Сполучені Штати Америки ухвалили передачу нашій державі реактивних систем залпового вогню великої дальності MLRS. За інформацією, пакет допомоги включатиме мобільні ракетні установки, які можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які використовує Україна.
  • У черговому відеозверненні Президент України Володимир Зеленський заявив, що США надасть Україні сучасні ракетні системи залпового вогню HIMARS. Він наголосив, що таку інформацію Сполучені Штати Америки підтвердили на різних рівнях.
  • Водночас журналісти зазначили, що українські військові вже починають проходити навчання з опанування системи залпового вогню HIMARS. Зазначається, що наші захисники ознайомлюватимуться із системами впродовж 2 тижнів.