За прогнозами KSE щодо стану російської економіки, у 2023 році реальний ВВП Росії скоротиться на 6,1%, а у 2024 році економіка країни-агресорки буде меншою на 15% порівняно зі сценарієм без війни та санкцій. Крім того, через обмеження Заходу, доходи за нафту та газ суттєво скоротяться.

До теми "Санкційні аномалії": що відбувається з експортом та імпортом в Росію

Як вплинули санкції на країну-агресорку

Європа знижує свою залежність від російського газу. Відтак, ціни на енергоносії стабілізуються, а обсяги експорту та видобутку вуглеводів знижується.

Через це Кремлю буде все складніше фінансувати війну в Україні. Дефіцит бюджету вже зріс: у 2023 році на 6,5%, а у 2024 році – на 6,1%. Центральний банк Росії вже очікує, що це вплине на стабільність рубля, адже країні буде важко одночасно розв’язати проблеми монетарної та фінансової стабільності.

Зверніть увагу Таємні новачки та змішана нафта: як Росія обходить нафтове ембарго, – The Economist

Важкі часи для російської економіки

Російська економіка давно вже бореться із низьким зростанням продуктивності. Тому зараз ця проблема буде тільки зростати.

  • Росія відрізана від важливих фінансових ринків,
  • багато іноземних компаній припинили свою діяльність,
  • капітальні витрати витісняються витратами, пов’язаними з війною,
  • еміграція висококваліфікованих працівників обтяжуватиме потенційне зростання в майбутньому.

Цікаво, що фахівці радять союзникам України знову ввести санкції щодо Росії. Оскільки економіка країни наближається до переломного моменту в першій половині цього року, а отже додатковий тиск допоможе припинити війну.