Як йдеться у статті впливового англійського видання The Financial Times, "російська проблема" для Заходу виникла ще 200 років тому, наприкінці наполеонівського періоду, коли між Росією та Європою утворилася прірва в питанні цінностей. У XIX столітті в Росії зберігався авторитарний режим, в той час як країни Європи почали рухатися в бік ліберальної демократії, зазначає видання.

Історично Росія прагнула до стратегічної глибині для забезпечення своєї безпеки, щоб кордони держави були якомога далі від центральних районів. Фактично Росія зупинялася лише тоді, коли натрапляла на опір інших сильних держав, пише Financial Times.

З часом, як зазначили у виданні, опір з боку Німеччини на заході, Великобританії, а потім і США на півдні і Китаю з Японією на сході обмежили зону безпеки Росії в північній і центральній частині Євразії, на території пострадянського простору. Москва вважає, що в Україні зараз відбувається стратегічна битва за гегемонію між Росією і західним світом.

У Financial Times додають, що потенційно Росія може бути на рівних з Великобританією, Францією чи Німеччиною, але вона ніколи не зможе дорівнювати об'єднаній Європі, яка зараз, так само, як і США, виглядає гігантом в порівнянні з РФ в економічній сфері. Економічна криза та технологічна відсталість і спонукає Москву проводити агресивну політику, включаючи і риторику про можливе застосування ядерної зброї.

Тим часом український журналіст Віталій Портников вважає, що російський президент Володимир Путін готується до "гібридної війни", тому і засекретив інформацію про військових, які загинули в мирний час.