Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Володимир Фесенко. За його словами, олігарх Ахметов посилює політичну війну проти Зеленського.

До теми Нардеп Соха заявив про вихід з фракції "Слуга народу"

Фесенко: Ахметов розхитує монобільшість

Політолог зауважив, що парламентар родом із Запоріжжя. Це один із базових регіонів Ахметова. "Те, що відбулось – це продовження війни Ахметова проти Зеленського уже в стінах Верховної Ради", – наголосив Фесенко.

Рінат Ахметов демонструє, що він може виводити окремих депутатів-мажоритарників із фракції "Слуга народу" і хитати її, руйнуючи монобільшість,
– наголосив Фесенко.

За спостереженням політолога, в олігарха немає можливості змоги зруйнувати "Слугу народу". Для Зеленського є ризики, але прямих загроз немає.

Соха втратив мажоритарні можливості

Фесенко відзначив, якщо депутат-мажоритарник виходить із фракції та стає "вільним" нардепом, то треба зрозуміти, що він втрачає потужні можливості у своєму окрузі.

Поки він член монобільшості, то може отримати додаткові бюджетні гроші на свій округ. Це дуже важливо для кожного мажоритарника, а якщо він в опозиції, він цього не отримає. Це не стимул.

Володимир Фесенко

Політолог

Також політолог вважає, що виборці нардепа голосували більше не за нього, а за Зеленського. "Вони не дуже в захваті", – прогнозує Фесенко.

Політолог про вихід Романа Сохи з фракції "слуг": дивіться відео

Депутат Роман Соха: що відомо

  • Соха закінчив Запорізьку держінженерну академію і Запорізький національний технічний університет за спеціальністю "Фінанси".
  • З 2001 року працював на посаді економіста валютного відділу банку, а згодом – директора регіонального центру банку. Крім того, Соха очолював регіональний роздрібний центр ПАТ "Сведбанк" та Запорізьку філію ПАТ "Укрінбанк".
  • У 2019 році він переміг на парламентських виборах в окрузі №75, що в Запорізькій області. Зараз же він є у списку депутатів, які увійшли до міжфракційного об'єднання Дмитра Разумкова.