Єдиний обласний центр України, який опинився в окупації після нападу Росії на Україну 24 лютого 2022 року – Херсон. У перші дні, коли на вулицях міста з'явилися російські танки, місцеві мешканці виходили на акції протесту. Та за декілька днів окупанти вдалися до терору щодо цивільного населення – жителів міста викрадали та катували. Але український опір у місті й надалі зберігається. І саме він руйнує чимало планів загарбників.

Детальніше Окупанти катують людей на Херсонщині та викладають відео в соцмережі 18+

Натомість активно допомагають окупантам українські зрадники. Декого з них росіяни навіть призначають так званими "керівниками міста". Хоча це звичайні прислужники російського режиму – гауляйтери.

Ідей в таких "керівників" та їхніх російських координаторів було чимало. Спочатку мова йшла про "референдум", де мали б проголосувати про створення ще одного квазіутворення на території України. Росіяни планували відпрацювати ті сценарії, які вже були використані у 2014 році під час окупації Криму та частин Донецької та Луганської областей.

Цей "референдум" мали провести 27 квітня, згодом неодноразово переносили дату. Та в підсумку це рішення "відклали", натомість у вівторок, 10 травня, окупанти та їхні поплічники вирішили провести перепис населення.

Зараз в них "визрів новий план" – "приєднання Херсонської області до Криму". Про це заявив чи не головний колаборант з Херсону та ставленик Кремля на цій території Кирило Стремоусов. Зрадники вирішили, що проводити так званий "референдум", а вже після цього "проситися" до складу Росії – це довго. Тому вирішили піти "коротшим шляхом" – просто приєднатися до Криму, який загарбники вважають російським. Хоча це територія України, хай і тимчасово окупована.

"Єдине звернення, яке можуть готувати гауляйтери Херсонської області, – прохання про помилування після вироку суду. Окупанти можуть просити приєднатися хоч до складу Марсу, хоч до Юпітера. Українська армія звільнить Херсон, які б ігри слів не вигадували окупанти", – заявив з цього приводу радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

Мобілізовують чоловіків та заселяють родичів у порожні квартири

Російські військові на захоплених територіях вдаються до все нових злочинів. Наприклад, вони вирішили провести примусову "мобілізацію" місцевого населення. Передусім мова йде про жителів Херсона, Бердянська, Мелітополя та інших окупованих міст Півдня. Робиться це з двох причин. Перша – заповнити ті втрати особового складу, яких росіяни зазнали в боях з українськими військовими. Друга причина, яка є чи не найбільш страшною – саме цих людей планують кинути як "гарматне м'ясо" в боях проти українців.

На додачу, у саме місто Херсон окупанти завезли своїх родичів. І заселяють їх до квартир тих містян, які були змушені покинути свої домівки через російську окупацію.