А столична прокуратура вирішила перевірити законність приватизації приміщення. З наступного тижня на допит запросять керівників “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”.

“Ми сподіваємося, що той факт, що порушено кримінальну справу якось це убезпечить нас від їхніх можливих подальших дій”, - каже власник і директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович.

У правохоронців виникли питання щодо законності приватизації приміщень у столичному будинку в самому центрі міста. В ході перевірки прокуратури з’ясувалося - в управлінні комунальної власності, яке дозволило продати приватній фірмі Тригліф, архітектурну пам’ятку, не знайшли відповідних документів.

“На даний час ми встановили, що матеріали приватизаційних справ у головному управлінні комунальної власності міста Києва відсутні”, - каже заступник начальника відділу прокуратури міста Києва Олександр Німий.

Ремонтні роботи "Трігліф" розпочав за згоди першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака. Але на прохання поспілкуватись із чиновником, і з’ясувати, чому він дав таке доручення, в адміністрації - відмовили. Кажуть - питання не в його компетенції.

“Те, що Попов в курсі цієї проблеми вже давно - я це можу гарантувати. Тому що ще наприкінці серпня я виклав всю цю інформацію Попову в листі, розказав про всі проблеми, які існують. Більше того, вимагав в судовому порядку, згідно статті 21-ї законодавства про охорону пам’яток, повернути цю частину будинку у муніципальну власність”, - каже голова постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригінець.

Конфлікт із сусідами знизу у видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” та капели Ревуцького розпочався ще у серпні. Саме тоді у головному приміщенні чоловічого хору з’явилась дірка. Але правоохоронні органи та міська рада нічого не зробили.

“Були подані заяви і капели, і видавництва до Генеральної прокуратури, але відповіді не отримали ніякої. Тоді Генпрокуратура сказала, що "так, це в процесі ремонту". Там підтвердили”, - каже власник і директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович.

Такі події не можуть відбуватися без покривання чиновників або правоохоронців - переконані експерти.

“В 90-х роках, коли прописувались перші закони під ваучери, під так званий ринок і тому подібне, вони передбачали і писалися з певними порушеннями з відома. Тому зараз будь-яке свідоцтво на право власності воно в своїй основі має декілька порушень, які в принципі через суд завжди можна зламати. Це робилось не випадково”, - каже голова комітету захисту підприємництва Сергій Коломієць.

Нагадаємо, 8 листопада, ЗМІ повідомили про захоплення невідомими приміщення, в якому знаходиться видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” і хорова капела ім. Ревуцького. Виявилося, що компанія Тригліфи, власник приміщення розташованого під капелою та видавництвом, почала ремонт будівлі і розібрала перекриття між поверхами. Президент Віктор Янукович назвав цей випадок кричущим. На вимогу правоохоронних органів ремонтні роботи були призупинені.