Нагадаємо, Юрія Луценка звинувачують в незаконному оформленні на роботу особистого водія Леоніда Приступлюка та в порушеннях, пов`язаних з наданням квартири і нарахуванням йому пенсії. Двоє допитаних свідків заявили про відсутність складу злочину в діях екс-міністра.

"На запитання захисту, що один свідок, це представник департаменту кадрового забезпечення, що другий свідок, працівниця управління пенсійного фонду України, на питання захисту, про те, що вам відомо про факти, обставини і вчинення злочину Луценка, вони заявили, про те, що нічого не відомо і вони самі звернулися до суду, щоб суд задавав питання, тому що вони не знали, про що і які давати показання, які стосуються цієї кримінальної справи" адвокат Олексій Баганець.

У ході судового засідання між підсудним та представниками обвинувачення зчинилася суперечка. На думку Луценка, свідкам ставили запитання, які не стосувалися справи.

"Я можу оцінити його дії тільки одним чином. Луценко однозначно усвідомлює, що покази сьогоднішній свідків повністю знищують його версію захисту. І саме це викликало, на мій погляд, таке роздратування і подальші дії, власне як захисту, так і самого підсудного", - заявив прокурор Євген Зінченко.

"Сторона обвинувачення відчувається дуже спокійно, а надто спокійно, не зважаючи на те, що майже всі свідки спростовують будь-який злочин з боку підсудного. Таке враження, що і суд про це знає, і сторона обвинувачення вже заздалегідь заготували вердикт і цей вердикт є покаральним", - каже народний депутат України Олесь Доній.

Представники ж правозахисних організацій наполягають: Юрій Луценко став жертвою політичних переслідувань.

"На нашу думку, ці обвинувачення безпідставні, оскільки доказів вини немає, складу злочину нема", - каже голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

Тим часом, печерська Феміда оголосила перерву у розгляді справи опозиціонера. 23 листопада суддя Сергій Вовк продовжить допит свідків. Нагадаємо, у справі Луценка їх фігурує 148, допитано майже третину.