Президент США Дональд Трамп 10 лютого оголосить пропозиції щодо бюджету країни на новий фінансовий рік, який стартує 1 жовтня. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Читайте також: Адміністрація Трампа затримує поставку в Україну 6 замовлень на зброю, – ЗМІ

За інформацією ЗМІ, головний кошторис США у 2021 році становитиме 4,8 трильйона доларів.

Яку структуру бюджету на 2021 рік пропонує Трамп

  • У бюджеті передбачили зростання витрат на оборону на 0,3%. На неї виділять до 740,5 мільярда доларів. Водночас витрати на допомогу іноземним державам скоротять на 21%. У новому бюджеті на ці потреби закладено 44,1 мільярда доларів. У 2020 році було 55,7 мільярда доларів. Водночас обсяг допомоги Україні скорочувати не планують.
  • Білий Дім пропонує на 12% збільшити фінансування НАСА для реалізації планів пілотованого польоту на Місяць до 2024 року.
  • Трамп також пропонує на 13% збільшити бюджет міністерства у справах ветеранів, на 3% – міністерства внутрішньої безпеки, на 19% – Національної адміністрації з ядерної безпеки.
  • А витрати на охорону довкілля можуть скоротити на 26%.
  • Крім того, у проєкті головного документу країни врахують необхідність нарощування витрат на протидію економікам Росії й Китаю.

Що відомо про допомогу США Україні

  • Раніше американські ЗМІ повідомляли, що допомога Україні становитиме 250 мільйонів доларів, виділених через Пентагон. А також 115 мільйонів доларів, виділених через програму іноземного військового фінансування Держдепартаменту.
  • У своїх останніх двох бюджетних пропозиціях адміністрація Трампа пропонувала скоротити програму Держдепартаменту для України до 20 мільйонів доларів. Проте щоразу Конгрес відхиляв скорочення і виділяв Україні 115 мільйонів доларів.
  • Інцидент із затримкою допомоги Україні розглядався демократами в Конгресі як тиск на українську владу. Цей випадок став одним з основних пунктів звинувачень на адресу Трампа в судовому процесі в межах процедури імпічменту президента.

допомога сша
Військова допомога Україні від США за 5 років війни на Донбасі / Інфографіка 24 каналу