На підтримку Алсинова виступив башкирський співак Алтинай Валітов. Він записав емоційне відеозвернення, передає 24 Канал.

До вашої уваги "Це не Майдан": політолог пояснив своє скептичне ставлення до протестів у Башкирії

Валітов наголосив, що засуджений Алсинов був національним героєм, який боровся за башкирську мову й башкирські землі. Саме завдяки йому вдалося відстояти гори Куштау й припинити золотовидобування в селах.

Кожен башкир відчуває ущемлення

Алсинова звинуватили в націоналізмі, але коренем усіх проблем є саме російський націоналізм. За словами Валітова, башкирів утискають за національною ознакою в усіх сферах, зокрема можуть звільнити з роботи.

Чому росіяни в Уфі ходять зі словами "Росія – для росіян" і їх не саджають? А башкира, який виступає на захист свого народу, на своїй землі саджають. Чому?!
– зі сльозами на очах сказав Валітов.

Далі співак сам і відповів на своє запитання. Усе через те, що башкири становлять нацменшину. Якщо вони це проковтнуть, зникне народ із тисячолітньою історією. Тому цього не буде.

"Це і є кінець багатонаціональної країни", – підсумував Валітов.

Протести в Башкирії: основне

  • Заворушення почались ще 15 січня в Баймаку. Вони набули великих масштабів 17 січня, коли відбулось фінальне судове засідання щодо активіста Фаїля Алсинова.
  • Повідомляли про постраждалих і затриманих. Одна з башкирок записала відеозвернення, у якому закликала земляків повернутись на батьківщину "для захисту своєї землі й свого народу".
  • Секретар РНБО Олексій Данілов зреагував на події в Башкортостані. На його думку, протести можуть призвести до розпаду Росії, до чого має готуватися Захід.