Таку думку 24 Каналу висловив полковник ФСБ у відставці, ексдепутат держдуми Росії Геннадій Гудков, зауваживши, що у Дагестані завжди були проблеми. За його словами, не варто відкидати, що вони можуть повторитися в майбутньому.

До теми Давня історія: Яковенко розповів, хто міг організувати скандальні протести в Дагестані

У що можуть перерости протести у Дагестані

Зрозуміло, що ніяке повідомлення у телеграм-каналі не могло спровокувати те, що сталося. Причиною є втома, агресія та жахи буття, які накопичилися у людей.

Проблеми ще будуть, але, думаю, поки немає надій на те, що станеться масштабний конфлікт на Кавказі, який кардинально змінить ситуацію,
– зауважив Геннадій Гудков.

Проте, він додав, що енергія руйнації, яка є серед населення, може проявитися у будь-якій емоційній ситуації та на будь-якій території.

"Погроми в Дагестані показали слабкість режиму, вони його і розвалять. Але це треба робити зсередини, ззовні не виходить. Ситуація вибухонебезпечна, тому що накопичився безадресний агресивний потенціал і він може прорватися будь-куди", – наголосив полковник ФСБ у відставці.

Геннадій Гудков припустив, як може розвиватися ситуація на Кавказі: дивіться відео

Як Путін хоче втримати Кавказ

Поки російській владі вдається маніпулювати агресивним потенціалом у вигідному для себе плані, але це не означає, що так буде завжди. Уже зараз Путін намагається продемонструвати своє особливе ставлення до Рамзана Кадирова, адже переконаний, що тільки він може втримати для нього Кавказ. Заради цього Путін фінансує Чечню, самого Кадирова, дозволяє йому мати власну армію, вчиняти беззаконня там, де заманеться.

У питанні втримання Кавказу російський диктатор також розраховує на ФСБ, воєнну розвідку, слідчих, прокурорів і на повністю підконтрольні суди.

Влада утримується маніпуляціями та силою. Комусь пояснюють, що маєш піти й загинути нібито за батьківщину, а за це тобі заплатять гроші. А тим, хто незадоволений показують велику армію, яка може з тобою швидко розправитися,
– підкреслив Гудков.

Сьогодні в Росії навіть розглядають новий закон, де за уникнення мобілізації можуть присудити до 5 років тюрми. А якщо людина наважиться назвати війну війною, то за це можуть посадити ще на довше.

Протести в Дагестані: коротко

  • Російськими регіонами прокотилися антиєврейські мітинги. Зокрема, в Дагестані протестувальники оголосили справжнє полювання на євреїв. Вони навіть штурмували аеропорт у Махачкалі, щоб там не міг приземлитися рейс з Ізраїлю.
  • Коментуючи цю ситуацію, російський пропагандист Александр Коц видав чергову цинічну заяву. Він присоромив дагестанців за погроми, але додав, що якщо є бажання вбивати євреїв, то треба їхати до Гази або ж у Київ, на Банкову. Такі антисемітські вислови не єдині, які озвучували росіян.
  • Очільник Кремля швидко "знайшов усіх винних" у ситуації в Дагестані та за традицією звинуватив у всьому Україну та Захід. Своїх же громадян Путін закликав йти воювати в Україну нібито "за благо палестинців".