Як зазначає видання АР, це був один з найбільших мітингів за останні місяці, причому напрочуд мирний.

До теми: Щонайменше 10 українців депортують з Гонконгу, – ЗМІ

Багато учасників маршу піднімали вгору п'ять пальців, вказуючи таким чином на 5 вимог протестувальників, включаючи демократичні вибори лідера і законодавчого органу Гонконгу, а також перевірку дій поліції за останні кілька місяців на тлі постійних протестів.

Це перша з серпня узгоджена з владою акція протесту, її приурочено до Дня прав людини, який у світі відзначають 10 грудня.

Напередодні маршу поліція Гонконгу провела рейди, затримавши 11 осіб.

Що відомо про протести у Гонконгу

Гонконгці намагаються звільнитися з-під авторитарного гніту материкового Китаю. Гонконг – це окремий адміністративний район КНР, який географічно трохи відділений від материкової частини країни.

Зверніть увагу! Підтримка протестувальників у Гонконгу: Китай відповів США санкціями

Гонконг існує за своїми законами та за своєю системою, коли авторитарний Китай намагається усіляко тиснути на нього. Гонконг вважають таким собі "островом свободи і демократії" порівняно з тим, що відбувається на метериковій частині Китаю.


Протести у Гонконгу у цифрах / Інфографіка 24 каналу

Ще у липні 2019 року тисячі гонконгців вийшли на протести після намагань ухвалити новий закон про екстрадицію злочинців з території Гонконгу на материковий Китай, де існують жорстокі покарання, зокрема смертна кара. Гонконгці почали бити на сполох, що таким чином Китай може їх переслідувати.

Більше про протести у Гонконгу – читайте тут.