За словами Мирона Угрина, почесного президента Асоціації імплантологів України, в нашій країні використовують всі відомі світові технології та матеріали. Втім, якщо у світі стоматологічна імплантація практикується віддавна, то для України - це нова методика. Тому пацієнтів, особливо літніх, у клініках чимало. Ще більше їх - хотіли б такої допомоги. Адже для українського пенсіонера беззубість, на жаль, є нормою.

«Пенсіонери не знають, що сьогодні може бути інша якість життя. Вони не знають, що можна зробити зубні імплантати. Мова йде про вживлення титанових штучних коренів у кістку щелепи, на які можна поставити такі зуби, які на вигляд нічим не відрізнятимуться від справжніх і не потребують спеціального догляду. Достатньо лише зубної щітки», - розповів Ярослав Заблоцький, президент Асоціації імплантологів України.

Асоціація імплантологів уже кілька років пропонує, щоб замість знімних протезів держава забезпечувала пенсіонерів імплантатами. Але - через брак грошей - такої державної соціальної програми немає. Тож імплантологи взяли ініціативу в свої руки і розпочали всеукраїнську благодійну акцію. Результат - вже 170 ветеранів безкоштовно отримали імплантати.

«Я побачила і була вражена, яку велику роботу зробила Асоціація імплантологів для того, щоби з допомогою багатьох осередків покращити життя пацієнтів в Україні», - поділилася враженнями Малєве Шантель, почесний професор Брюссельського вільного університету.

Зазначимо, наступна міжнародна конференція з проблем стоматологічної імплантації відбудеться у Львові через три роки.