Як розповіла Тана де Зульета, місія ОБСЄ приїхала в Україну на запрошення уряду і перебуває в Україні починаючи з 19-го вересня. Вона додала, що в Україні місія ОБСЄ працювала вже одинадцять разів.
Загалом, в Україні понад 900 уповноважених осіб від ОБСЄ,
— зазначила голова місії.
"Спостерігатимемо, чи відповідатимуть вибори міжнародним стандартам", — каже Тана де Зульета.
За словами голови місії ОБСЕ, в Україні немає закону, який дає можливість голосувати бійцям Антитерористичної операції, і це дуже прикро, якщо українські солдати не зможуть проголосувати.
Аналогічна ситуація була на президентських виборах. Тоді бійці реєструвались у день виборів та голосували. Якщо цього разу вони не матимуть змоги — ми прозвітуємо,
— наголосила Тана де Зульета.
Вона розповіла, що місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі фіксує будь-які скарги виборців, й додала, що навіть виборчі права в'язнів захищає закон.
Ми робимо висновки про перебіг процесу, а не про його результати,
— зазначила голова місії.
"Ми моніторимо телеканали: загальнонаціональні та регіональні. Для нас важливо — чи мали кандидати однаковий доступ до медіа, адже тільки поінформовані виборці можуть зробити правильний вибір", — каже Тана де Зульета.
На її думку, головне — щоб проведені вибори відповідали вимогам, й додала — для Європи важливо, як результат виборів наблизить Україну до реформ.
26-го жовтня дамо оцінку якості цих виборів,
— повідомила голова місії ОБСЄ.
"У Верховній Раді не буде представництва Донбасу і Криму, зазначила експерт, — деякі мажоритарні округи окуповані або перебвають у зоні конфлікту. ЦВК та уряд сподіваються доукомплектувати парламент на довиборах".
До парламентських виборів в Україні є великий солідарний інтерес. Спостерігачів направила не тільки Європа, а й США та Канада,
— наголосила Тана де Зульета.