Голова Нацполіції Ігор Клименко розповів, що підозрюваний записався волонтером в один із фондів. Там він допомагав вести документацію.

До теми "Місто привидів": у Маріуполі могли загинути 22 тисячі людей

Як чоловік обманув потерпілу

Підозрюваний натрапив на допис дівчини в одній із соцмереж, яка просила допомогти вивезти її маму та вітчима з блокадного Маріуполя. Чоловік відповів, що може організувати це за 10 тисяч гривень.

Потерпіла одразу перевела суму на картку "волонтера" й чекала приїзду рідних. Вона сподівалася на домовленість, тож не шукала інших варіантів їхнього порятунку.

Втім, за даними слідства, 20 березня внаслідок порожніх обіцянок підозрюваного та його зволікання, батьки потерпілої загинули під час обстрілів Маріуполя.

Навіть після цього підозрюваний тривалий час запевняв дівчину, що з її рідними все гаразд, але отримані за перевезення гроші не повернув,
– повідомили у прокуратурі.

Схема була не новою для чоловіка

За даними Кіберполіції, затриманий також привласнив приблизно 250 тисяч гривень за паливо для військових, яке він навіть не планував купувати.

"Під приводом забезпечення волонтерів талонами на паливо, брав у останніх гроші, однак свої зобов'язання не виконував, а кошти не повертав. За такою схемою протягом березня 2022 року зловмисник ошукав трьох волонтерів", – розповів Ігор Клименко.

За клопотанням прокурора на час слідства чоловік перебуватиме під вартою без можливості внесення застави. Суд арештував підозрюваного на 50 днів – у межах досудового розслідування.

Кіберполіція викрила шахрая з волонтерської організації: дивіться відео

Ситуація у блокадному Маріуполі: важливі новини

  • Завод "Азовсталь" продовжує битися з російськими окупантами. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що ще двоє загарбників 24 травня підірвалися на території меткомбінату.
  • Окупанти не припиняють депортувати українців з Маріуполя. Тільки 24 травня до "фільтраційних" таборів прибули понад 300 маріупольців.
  • Ситуація з похованнями у Маріуполі стала ще складнішою, аніж раніше. Росіяни змушують місцевих платити гроші за дозвіл перепоховати людей.
  • У підвалі під завалами однієї з маріупольських багатоповерхівок знайшли приблизно 200 тіл загиблих. Через відмову місцевих збирати та упаковувати тіла загиблих МНС Росії покинуло місце робіт.
  • Маріуполь перебуває на межі епідеміологічної та екологічної катастрофи. ВООЗ уже робить заяви щодо можливого поширення холери у місті.