Таку думку висловила старший науковий співробітник Московського НДІ психіатрії Росздрава, психіатр психотерапевт Віталіна Бурова.

"Згідно з моїми даними, і вони збіглися з даними інших дослідників, близько 2% користувачів страждають інтернет-залежністю. Чим більше буде користувачів, тим вищою буде конкретне число хворих людей", — сказала Бурова, додавши, що ці люди за своїм характером схильні до якоїсь залежності.

За її словами, людина, у якої знижена самооцінка, немає впевненості в собі, який слабо контролює свої імпульси, слабо переносить якісь зовнішні обмеження в якого є проблеми з встановленням нормальних соціальних зв'язків — ці люди схильні до різних видів залежності: алкогольної, наркотичної, залежності від Інтернету або ігрової залежності.

Що стосується самого поняття "інтернет-залежність", вона зазначила, що в існуючих міжнародних класифікаціях захворювань його ще немає, але вона впевнена, що ці класифікації протягом найближчих років будуть переглянуті і доповнені.

"Там, де є шкода фізичному або психічному здоров'ю або соціального життя. От якщо хоча б один з цих критеріїв ми спостерігаємо, значить, можна говорити про те, що є захворювання, яке потрібно лікувати", — вважає Бурова.

Вона також повідомила, що середній вік людей, які страждають від інтернет-залежності, варіюється від 17 до 21 року, причому, переважно це чоловіки.