На ранок 22 листопада перед цим пунктом пропуску в напрямку нашої держави перебуває понад 300 вантажівок.

До речі Перевізники з України влаштували акцію на кордоні з Польщею: хочуть достукатися до колег

Рух вантажівок тимчасово розблокували

У ДПСУ зазначили, що рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє-Нємецке" тимчасово розблоковано.

Станом на ранок на території Словаччини перед пунктом пропуску "Вишнє-Нємецке" в напрямку України перебуває близько 350 вантажних транспортних засобів,
– розповіли прикордонники.

Додали, що пропуск легкового автомобільного транспорту та автобусів на в'їзд і виїзд в пункті пропуску продовжує здійснюватися в штатному режимі.

Важливо Через блокаду кордону Україна щодня втрачає мільйон гривень: результати опитування

Коротко, що цьому передувало

  • Напередодні, 21 листопада, у ДПСУ повідомили, що на території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє-Нємецке".
  • За даними від Прикордонної поліції Словаччини, у вівторок з 13:30 розпочалося блокування руху вантажівок, що прямують в напрямку цього словацького пункту пропуску, суміжному з українським пунктом пропуску "Ужгород.
  • Блокування ініціювала та проводить Спілка перевізників Словаччини. Про терміни проведення не повідомляли.
  • Пообіді перед цим пунктом пропуску на території Словаччини в напрямку України перебували близько 300 вантажівок. Пропуск автомобілів та автобусів здійснювався у штатному режимі.
  • Згодом ЗМІ з посиланням на ДПСУ писали, що словацька сторона пропускатиме з України по одній вантажівці на годину через пункт пропуску "Вишнє-Нємецке – Ужгород". У нашу державу – по 4 вантажівки на годину.
  • 15 листопада словацькі перевізники пригрозили заблокувати кордон з Україною. Заявили, що зроблять це, якщо Єврокомісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах ЄС.
  • Додамо, що 6 листопада польські перевізники заблокували 3 пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту. Вимагають, аби повернули дозволи для українських перевізників, створили окрему чергу для автомобілів на номерах країн ЄС та надали полякам доступ до української системи "Шлях".