Це 24 Каналу зауважив ексспівробітник СБУ Іван Ступак. Він підкреслив, що там вже зараз періодично росіяни використовують систему радіоелектронної боротьби, придушення зв'язку, сигналу GPS.

Читайте також Росія зробить те, чим погрожує, – Годжес назвав терміни ймовірного нападу на Альянс

Росіяни використовують РЕБ

Іван Ступак зазначив, що Росія постійно проводить різні інформаційно-психологічні операції. Одна з них мають якісь результати, інші – не дають жодного результату.

Зараз що росіяни активно роблять? Використовують систему радіоелектронної боротьби, придушення зв'язку, сигналу GPS у Балтійському регіоні. Тобто це балтійське узбережжя Польщі, країни Балтії частково, на Балтійському морі скандинавські країни. Там вони періодично вмикають ці системи,
– сказав він.

Найімовірніше, це більше тестування, як усе спрацює. Починаються проблеми з комунікацією, втрачається зв'язок, пілоти не бачать координат і так далі. Очевидно, найближчим часом росіяни будуть грати у цю гру та намагатися псувати життя європейцям, вмикаючи періодично ці системи.

"Не буде зв'язку, сталої роботи сервісів, починаючи від мобільного зв'язку, закінчуючи інтернет-банкінгом та якимись нормальними комунікаціями. На це можна розраховувати найближчим часом", – пояснив ексспівробітник СБУ.

Чи можливий напад Росії на НАТО: останні новини

  • Президент Франції Еммануель Макрон висловив занепокоєння щодо потенційної агресії Росії проти держав-членів НАТО. Він наголосив на необхідності бути напоготові до такого розвитку подій у найближчі роки.
  • Аналітики ISW підозрюють, що Владімір Путін почав готуватися до військової агресії проти НАТО. Зазначається, що про це свідчить той факт, що 26 лютого Путін видав укази, які офіційно відновлюють Московський і Ленінградський військові округи. У такий спосіб у Росії також розформовується Західний військовий округ (ЗВО), який міністерство оборони Росії сформувало 2010 року шляхом з'єднання цих двох округів – МВО та ЛВО.
  • Колишній командувач збройних сил США в Європі Бен Годжес вважає загрозу агресії Росії проти європейських держав цілком реальною. За його словами, у разі захоплення України, Кремль піде далі. Тоді під загрозою опиняться країни Балтії, а також Польща і Румунія.