Директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик заявив, що Україна завжди перебуватиме у тривожному сусідстві з Росією. На його думку, Москва бачить користь у дестабілізації ситуації на українській території й тисне на такі "болючі точки", як Донбас та окупований Крим.

Читайте також Конкретики не надходило, – Кремль про зустріч Путіна та Зеленського

Важелі впливу Росії на Україну

За словами Дубовика, до початку війни на Сході України Росія мала різні важелі впливу на Україну, а з 2014 року додався ще й військовий.

Він припустив, що загострення ситуації на Донбасі є засобом тиску Кремля та певними внутрішньополітичними міркуваннями Путіна.

Путіну головне просто довести всім, що він головний, хазяїн у цьому пострадянському домі, а Україна перебуває під його владою,
– наголосив він.

Дубовик також зазначив, що для російського президента важливо показати світу, що Росія є сильною державою, тому з нею мають рахуватися на міжнародній арені.

До теми У Кремлі заявили про високу напругу на Донбасі

Директор Центру міжнародних досліджень також припустив, що рішення з приводу того, коли Путін може напасти на Україну, не прийняли ще навіть у Кремлі.

Дубовик про вплив Росії на Україну: дивіться відео

Загострення на Донбасі: коротко

  • У березні 2021 року Росія почала активно стягувати свої війська до українського кордону. Все це відбувалося під виглядом бойових навчань.
  • Російська влада заявила, що країна з 23 квітня почне відводити війська у пункти постійної дислокації. Мовиться про ті військові частини, які "пригнали" до кордонів з Україною.
  • Володимир Зеленський вважає, що відведення військ Росії від кордону України зменшує напругу. Однак для того, аби остаточно запобігти ескалації, потрібно проводити прямі переговори між президентами.
  • У США наголосили, що будуть пильно стежити за ситуацією поблизу українських кордонів та діями російської держави.