Це вперше глава уряду країни Євросоюзу потрапив у перелік. Усього у списку 37 глав держав та урядів. Вони, вважають у "Репортерах без кордонів" чинять тиск на журналістів у власних країнах.

Варто прочитати Дід у голові все втримати не може: як Путін плутався у прямому ефірі

Методи репресій – різні, проте мета – одна

Нові фігуранти з'явилися у всіх регіонах світу. Їх методи репресій різні, але служать одній меті – за всяку ціну запобігти критичному висвітленню подій,
– розповів глава відділення "Репортерів без кордонів в Німеччині" Крістіан Мір.

Мір наголосив, що від тиску страждають журналісти, проте, незважаючи на це, вони продовжують свою роботу, аби населення отримувало інформацію, особливо у час пандемії.

Путін та Лукашенко – у списку протягом 20 років

Путін та Лукашенко – традиційно у списках "ворогів свободи преси" вже протягом 20 років. В організації зазначили, що за час каденції Путіна було вбито щонайменше 37 журналістів і жоден зі злочинів не був розкритий.

У Білорусі придушують будь-які спроби вільного поширення інформації

Щодо Білорусі, то самопроголошений президент придушує будь-які спроби вільного поширення інформації. З серпня 2020 року були затримані близько 500 журналістів. Досі під вартою – 25 медійників. У представників іноземних медіа просто немає можливостей працювати в країні легально.

До теми Лукашенко у "глухому кутку": сценарії розвитку подій для Білорусі

Орбан ставить під контроль національні ЗМІ

Щодо потрапляння у список Віктора Орбана, то в організації кажуть, що глава уряду поступово ставить на контроль національні ЗМІ. Перестали виходити низка видань, які виступили з критикою влади. Розслідування в Угорщині наразі можливі переважно в інтернет-форматі та їх публікують невеликі ресурси.

Хто ще потрапив у перелік:

  • президент Бразилії Жаір Болсонару,
  • саудівський спадковий принц Мухаммед бен Сальман Аль Сауд,
  • глава КНР Сі Цзіньпін,
  • президент Сирії Башар Асад,
  • глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам.

До теми Білоруський портал TUT.BY видалив зі соцмереж пости за півтора року через тиск режиму Лукашенка