У Кремлі кажуть, що телефонна розмова відбулась з ініціативи Франції. Володимир Путін у традиційному для Росії стилі заявив, що нібито через дії України "зусилля фактично саботують". Мовиться про Донбас.

До теми Європейці хочуть запитати у Путіна про злочини, дивлячись в очі, – німецький політолог

Макрон та Путін поговорили про Донбас

Еммануель Макрон та Володимир Путін під час телефонної розмови обговорили також й Україну.

У Кремлі кажуть, що лідери держав висловились за активізацію перемовного процесу для реалізації мінських домовленостей. Однак Путін вкотре вдався до традиційної риторики.

Президент Росії вказав на деструктивні дії Києва, з вини якого вживаються – в тому числі в нормандському форматі – зусилля фактично саботують,
– заявили в Кремлі.

Там також відзначили, що нібито акцентували на необхідності того, щоб українська влада вступила у "прямий діалог" з так званими самопроголошеними "республіками" на окупованій Росією частині Донбасу. Ба більше, щоб Київ встановив "особливий статус Донбасу". У Кремлі вважають, що такими нібито є зобов'язання України.

Мінські домовленості: останні новини

  • Мінський формат не дає результатів через блокування та неадекватні вимоги представників країни-агресора.
  • Водночас вихід з угод може зіграти на руку Росії, яка у такому випадку звинуватить Україну в небажанні досягати миру на Донбасі.
  • Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що домовленості й народились "ледь живими".
  • Президент вважає, що зустріч з главою Кремля і його зустріч з президентом США може надати іншу адженду (порядок денний – 24 канал) в розв'язанні цих питань. Принаймні, нам потрібно спробувати".