Однозначно важко сказати, чи в Маріуполі дійсно був двійник Путіна, але їх можна відрізнити за промовами, лексикою та інтонаціями. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

До теми Путін не просто так саме зараз поїхав у Маріуполь і Крим: назвали причину

Що заборонили робити Путіну під час поїздки в Маріуполь

Згідно з опублікованими фото дійсно виглядає ніби до окупованого українського міста приїхав двійник очільника Кремля. Однак ця особа за весь час поїздки майже не говорила, лише вибіркові слова.

На думку Шейтельмана, цій особі просто не дозволили говорити. У такий спосіб в Кремлі хотіли запобігти тому, щоб цей Путін наговорив зайвого й увесь світ зрозумів, що він є фальшивим диктатором.

Змінити словниковий запас людині неможливо,
– зауважив політтехнолог.

Шейтельман про двійника Путіна в Маріуполі: дивіться відео

Путін чи двійник – неважливо, головне наслідки

Утім, на думку політтехнолога, не виключено, що в Маріуполі був справжній Путін. Це не має вагомого значення, головне, що юридично це не змінює наслідків.

Для історії неважливо, хто був у Маріуполі – справжній Путін чи двійник. Важливе інше – всі визнають, що це Путін. Це означає, що після приїзду до Маріуполя він змінив свій статус,
– пояснив Шейтельман.

За його словами, досі Путін мав дипломатичний статус президента Росії. Однак з моменту перетину українського кордону диктатор вчинив кримінальний злочин згідно з законодавством нашої держави – нелегально перетнув кордон під час воєнного стану.

З 24 лютого 2022 року ООН визнала події в Україні агресивною війною Росії проти нашої держави. Після візиту до Маріуполя Путін став її безпосереднім учасником, а не тим, хто керує. Окрім того, він не вдягнув військову форму, чим порушив Женевську конвенцію.

"Путін порушив всі правила. Я думаю, з цього дня він не має дипломатичного статусу", – підсумував Шейтельман.

Путін чи не Путін: що кажуть експерти

  • 19 березня Владімір Путін приїжджав до тимчасово окупованого Маріуполя, а за день до цього побував у Криму. Цю поїздку вже встигли охрестити в Україні "прощальним турне". У мережі активно обговорюють, чи справжній очільник Кремля це був.
  • Колишній співробітник КДБ та Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов наголосив, що це був прощальний візит двійника Путіна, тому що справжній нікуди не їздить. Він наголосив на тому, що нібито очільник Кремля був без охорони та кортежу.
  • Такої ж думки й полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він зазначив, що протокол безпеки не дозволив би виконати подібну поїздку справжньому Путіну.
  • У тому, що це був сам диктатор, а не двійник, сумніваються й в українській розвідці. Представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов підкреслив, що немає жодних доказів, що людина в Маріуполі була саме Путіним. Все, що можна стверджувати, що чоловік на відео дійсно був схожий на російського тирана.