Російський опозиційний журналіст Сергій Асланян прокоментував 24 Каналу ймовірний візит Путіна до Туреччини. За його словами, Анкара не належить до союзників ані Москви, ані будь-якої іншої країни.

До вашої уваги США одним махом провчили Ердогана й допомогли Україні

"В Ердогана немає ані друзів, ані ворогів. В Ердогана є політичні інтереси. <...> Туреччина – це завжди флюгер, який повертається у вигідний йому бік", – констатував Асланян.

Тому з Анкарою не може бути однієї домовленості назавжди – треба постійно передомовлятися з будь-якого приводу.

Власне, для цього Путін і хоче особисто поїхати в Туреччину. Ба більше, там йому не загрожує арешт за ордером Міжнародного суду, тому що країна не ратифікувала Римський статут.

Про що можуть "передомовитись" Путін та Ердоган

"У російській зовнішній політиці Туреччина тепер виконує функцію найманця, який від імені Росії може зробити якусь капость", – зазначив Асланян.

Наприклад, Путін пообіцяє Ердогану, що блокуватиме всі резолюції ООН щодо курдського питання в Туреччині. За це Анкара може знищити американську базу в Сирії або передати в Ємен ракетні комплекси для затоплення американського есмінця, що охороняє Саудівську Аравію від єменських претензій.

Зустріч Путіна й Ердогана: основне

  • Помічник російського президента Юрій Ушаков підтвердив підготовку до візиту Путіна в Туреччину. Одним з основних предметів перемовин стане "українська тематика".
  • Крім того, диктатори можуть порушити тему розширення НАТО. Як відомо, Ердоган схвалив заявку Швеції до Альянсу, щоб купити в США винищувачі.
  • Водночас Путін може в останній момент відмовитись від поїздки, як він уже робив у серпні 2023 року. Тоді Ердоган сам приїхав у Росію.